Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Az állatnak, amit szeretnék,...

Az állatnak, amit szeretnék, teljes spektrumú fénycső kell, ez mit jelent, milyen az?

Figyelt kérdés
2011. jún. 21. 18:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Milyen az az állat? Mi a fajtája neve?
2011. jún. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Új-kaledóniai vitorlásgekkó
2011. jún. 21. 19:29
 3/4 anonim ***** válasza:

A teljes spektrumú az olyan 6500 Kelvines cső, vagy izzó szokott lenni, de ezeket inkább az akvarisztikában használják, viszont terráriumi, vagy szobanövényeket is jól lehet nevelni alatta:


[link]


A gekkódnak pedig inkább egy "Repty glo 5.0" izzó kéne, mert ez tartalmaz UV sugarat is. Általában a hüllőknek szükségük van erre, hogy a Kalcium be tudjon épülni a szervezetükbe, és ne haljanak meg idő előtt csontritkulásban.

[link]


Meg azt is lehet, hogy raksz egy ilyet is, meg egy olyat is. Nekem a Madagaszkári nappaligekkónál úgy van.


Régen vettem Repty Glo fénycsövet is, de az valami borzatszóan lila, és hamar ki is égett, szal szerintem jobb az izzó mert az fehér fényű és olyan 2 évig bírja a strapát.

2011. jún. 22. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2011. jún. 22. 21:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!