Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mennyibe kerül egy olcsó...

Mennyibe kerül egy olcsó teknős? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!Lenne pár teknőssel kapcsolatos kérdésem.Szóval szeretnék egy teknőst mert nagyon aranyosnak tűnnek,már elég régóta akarom.Most nincs túl sok pénzem,ezért olcsón szeretnék hozzájutni bármilyen fajtához.


- Mennyibe kerül egy olcsó teknős?


- Muszály akvárimban lennie, vagy elég neki egy jó nagy tál is? Ha elengedethetetlen az akvárium, akkor mennyibe kerülne, egy pont jó méretű egy teknősnek? Hány literes? Amíg kicsi kb 8-10 cm-ig jó egy nagy edényben tartani?


- Mivel kell etetni?


- Az étele mennyi ideig bírja? És mennyibe kerül?


2011. júl. 6. 11:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Teknős: 3.000 forint

Akvárium: 4.000 forint

szűrő: 3.000 forint

2011. júl. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ja, és edényben nem lehet tartani
2011. júl. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És mértnem szabad nagy tálban?Mi baja lesz?
2011. júl. 6. 12:33
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább gyűjts még rá pénzt, utána tarts teknőst. De ez más állatokra is vonatkozik.

Nem volt még teknősöm, de úgy hallottam hogy nagy mozgástér kell neki. meg fűtés meg szűrés.

Miért nem jó a tál... nem is tudom pl azért mert ki se lát belőle, kicsi a mozgástere, nincs szűrés, ilyenek.

Meg ami díszállatnál nem elhanyagolható szempont: elég hülyén nézne ki egy tálban...

Ez kb olyan mint h halat miért nem lehet 7 decis befőttesüvegben tartani? Mert szarul érzi magát és hülyén néz ki benne. Ennyi.

2011. júl. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Platypus ***** válasza:

Ha spórolni akarsz, vehetsz neki egy szép nagy műanyag ládát, abból vannak több100 literesek is elég olcsón.

A szűrést, fűtést és egy rendes, hüllőnek való világítást nem lehet elspórolni, és a minőségi kaját(nyers hal) sem. Felnőtt ékszerteknőst ingyen is kaphatsz, nagyon sokan akarnak megválni tőle. Egy felnőttel már nincs annyi probléma, ritkán kell etetni és nem betegszik meg könnyen.

2011. júl. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Gyűjts pénzt addig meg olvass el 1-2 könyvet vagy cikket a teknősőkről hogy jól fel legyél készűlve,nézd meg hol olcsobbak a terráriumok, am most éppen én is ezt csinálom mert én is szeretnék teknőst de még nincs rá annyi pénzem:D


Ja és a teknős ára attól is függ hogy milyen fajta és hogy hol veszed Pl: én láttam ékszertekit 1800-ért egy boltban de én görögteknőst szeretnék ami 10-20 ezer de szerintem hosszútávon jobban megéri mivel szárazföldi teknős(Nem kell víz nem kell szűrű 3000 ezerért), növényevő(Gyermekláncfüvet és ehez hasonló növényeket eszik amit ingyen is beszerezhetsz egy rétről:D ellentétben az ékszerteknőssel ami undorító élő sáskákat eszik) ezekből az okokból kifolyólag nem büdös és elég egy héten egyszer kipucolni a terráriumát és állítólag még aranyosabb is.


Jó most ne hogy azt szűrjétek le a szavaimból hogy ékszerteknős elleni vagyok, szerintem aranyosak de én nem akarok sáskákat venni.

2011. júl. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!