Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Meddig szabad egy ékszerteknős...

Meddig szabad egy ékszerteknősnek adni fényt?

Figyelt kérdés
lehet hogy hülye kérdés de van egy 15-watos lámpám ami melegít. És meddig szabad azt bekapcsolva hagyni egy ékszerteknősnek
2011. júl. 21. 10:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szerintem a 15 w kevés és a sima égő nem ad l annyi hőt.

Nekem egy 50 w-os spot égő van ez reggeltől estig világít.

2011. júl. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A teknősnek kell, hogy legyen lehetősége kedve szerint otthagyni a napozót, elmenni onnan, bemenni a vízbe, elbújni valahova. Ilyen értelemben mindegy, hogy meddig ég, úgyis csak akkor napozik, ha olyan a kedve.
2011. júl. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
igen lesz neki búvó hej és ez a lámpa ami benne van nagyon jó meleget ad !!!! beszerelt beépített égő van benne és kérdezhetek még valamit ? 26,25-fokos víz elég a teknőcnek
2011. júl. 21. 10:55
 4/13 A kérdező kommentje:
és köszönöm szépen a választ hálás vagyok :)
2011. júl. 21. 10:55
 5/13 A kérdező kommentje:

és ilyen az akváriumom

[link]

[link]

[link]

[link]

Szerintetek meg fog felelni a teknősnek ?

2011. júl. 21. 11:16
 6/13 anonim ***** válasza:

Milyen teknőseid vannak? Én csak az ékszerekről tudok írni.

Amíg picik addig elég neki a hőfok, ha már nagyok akkor pedig szobahőmérséklet (24-25).

A kép alapján nem tudom eldönteni mekkora az akvárium, ill. mekkorák lesznek a tekik. Szerintem alacsony a vízszint, és rakjál még bele apró szemű kavicsokat, ugyanis az ékszertekik úgy emésztenek, hogy megeszik a köveket, átmegy rajtuk, segít megemészteni a kaját, majd kikakilják.

2011. júl. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Az enyémek már felnőttek, nekik ilyen a helyük: [link]
2011. júl. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti még nincsenek meg a teknőceim akarok bele még vizet tenni veszek kavicsot bele és ahol tud napozni amúgy 55-literes és hogyha lesz olyan 10 éves vagy 7-éves akarok venni 90-literes akváriumot már nagyon izgulok hogy megkapjam jövőhéten :D amúgy kosz a választ
2011. júl. 21. 14:00
 9/13 A kérdező kommentje:
nagyon szépek amúgy ez hány literes tudnál több képet küldeni igen nekem ékszerteknőseim lesznek tudnál tanácsot adni ? és hány éves neked menyit szabad egymáshoz tenni?
2011. júl. 21. 14:02
 10/13 A kérdező kommentje:
és hány centik?
2011. júl. 21. 14:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!