Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Tényleg kell a görögteknősökbe...

Tényleg kell a görögteknősökbe mikro chipet ültetni, ha páncélhosszuk elérte a 10 cm-t?

Figyelt kérdés
Értelmes válaszokat!!!!!
2011. júl. 22. 12:49
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Nem vagyok idióta. És az, hogy egy ismerősömnek a tekijében nincs mikrochip az miért engem minősít???? Nem engem, hanem őket...de persze, te, aki egy kicsit gyenge elméjű, ezt nem foghatod fel. És képzeld, 31-en járunk egy osztályba, 3-an lettünk kitünők, és én is közte vagyok azoknak...és gondolom, ha írnánk egy IQ tesztet, vagy valamilyen más tanulmányi tesztet biztos az enyém magasabb pontszámú lenne. mert én nem vagyok olyan kis butuska, mint te. és nem tudom hányan járnak ide, de mindenki látni fogja az udaviatlan hozzászólásod. és a piros kezecskék nem árulnak el semmit se! vagyis mégiscs
2011. júl. 23. 14:13
 12/21 A kérdező kommentje:
*mégiscsak elárulnak valamit: hogy te milyen buta vagy, mert kevés a százalékod!
2011. júl. 23. 14:14
 13/21 anonim válasza:
Nem tudom neked mi bajod van itt mindenki csak neked akar segíteni te meg másokat kritizálsz. Örülj hogy egyáltalán segítenek. Amúgy meg a halál hiszi el hogy te kitűnő vagy pláne azt hogy gimibe jársz szerintem a 8 álltalános sincs meg neked a beszólogatásaid és a gyerekes írásod alapján. Még mielőtt visszaírnál és engem is szidnál kérlek fogd vissza magad add meg a tiszteletet az idősebbnek szerintem tapasztaltabb vagyok nálad jópár évvel :) Amúgy meg a chip nem a teknősnek kell hanem neked hogy tudd igazolni hogy a teknős legális úton van nálad.
2011. júl. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszodat! Jó, akkor most nem kötözködésből, de megpróbálom elmondani a véleményem a hozzászólásodról! Igen, tényleg nem végeztem el a 8 általánost (egy L betű kell a 'általános' szóba, nem úgy, mint, ahogy te írtad), mert 8 osztályos gimnázumba járok (5 osztálytól 12-ig). most leszek még csak hetedikes. eddig oké minden. és az, hogy nem hiszed el, hogy kitünő lettem, nem az én bajom. az a fő, hogy én tudom jól az igazságot, te meg nem tudod mi az igazság. akik szeretnek, közeli rokonaim ők tudják, hogy kitünő lettem. de másokra ez igazából nem is nagyon tartozik, főleg nem idegenekre.

na mindegy, és bocsánat, ha egy kicsit durvább szavakat használtam veletek szemben, de kicsit bosszant, hogy azt mindenki kihasználja, hogy nem ismeri senki sem egymást, név nélküli ez a weboldal, és ha írsz valami bántót, arról a fene sem fog rájönni, hogy igazából is is írta (kivétel a weblapszerkesztőt). és tényleg bocsánatot kérek, nem kritizálni akartam senkit sem, csak én ilyen erős természetű vagyok, hogyha beszólnak nekem, akkor én visszaszólok. ez egy hibám...mindenkinek van hibája. és még 1x bocsánatot kérek, és köszönöm szépen a válaszaitokat! :) további szép nyarat! :D

2011. júl. 23. 22:34
 15/21 anonim ***** válasza:

Hmmm .... Nos az vagyok, aki szerint idióta vagy. Nos akkor lássuk sorban.


Linkelsz egy oldalt ahol világosan le van írva a chipelés oka, Teljesen logikus az írás, és érthető. Szerintem simán buta vagy, ha azt hiszed hogy egy 10cm méretet meghaladó teknősnek a chip az életbenmaradáshoz szükséges:


"...neki is van egy 27 éves görögtekije, a páncélja meg már 20 cm körül van, nincs benne mikrochip és mégis élnek és virulnak..."


Vagy mégis ezt a mondatodat miért is írtad, ha nem erről van szó? Megbocsáss de ilyet a gyerekek sem képzelnek, pedig ők még nem jártak az állítólagos szupergimibe. Engem személyszerint az szomorít el hogy egy állítólag kitűnő tanuló ennyire ne értsen meg egy teljesen világos megfogalmazást, és ilyen irreális dolgot képzeljen. De mint írtam is szerintem teljesen elvárható annyi logika egy kitűnő tanulótól, hogy felismerje azt a tényt, miszerint nem mindig voltak chipelve a teknősök, és régebben is megéltek ezen chipek nélkül! Tudod én nem kételkedem inkább a kitűnőségedben, de egy biztos, mélységesen elszomorító, ha manapság egy ilyen logikátlan buta felfogás a tanulóink legjobbjait jellemzi!


Neked is szép nyarat!

2011. júl. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Jólvanna!!! Nyáááár van, szünet...ilyenkor majdnem mindenkinek kikapcsol az agya, főleg azoknak, akiknek évközben sokat kellett tanulniuk. És a kérdést meg csak azért írtam ki, hogy esetleg olyan emeberek véleményét, akiknek van görögteknősük meghallgassam, mert szerintem a magyarországon fogságban tartott görögtekik kb. 50%-ában nincs chip.

neked is szép nyarat! :)

2011. júl. 26. 11:20
 17/21 A kérdező kommentje:

*'élnek és virulnak'-ot úgy értettem, hogyha a tekijüket orvoshoz kellene vinni, vagy esetleg valami kezelést kéne neki adni (pl.: oltások, kisebb műtétek), akkor az ros le sem ellenőrzi a chip-es dolgot, hanem elvégzi a kezelést. tehát az orvosoknak nem az a dolguk, hogy minden teknősnél külön-kölün leellenőrízzék a chip-et, hanem, hogy meggyógyítsák a tekit. pedig volt már olyan is, hogy a teknősüknek egy kicsit beszakadt a szája, és pár öltéssel össze kellett varrni majd 2 hét múlva kiszedni a varrattot. akkor sem volt kiváncsi a chip-re, neki csak az a fontos, hogy megkapja-e a munkájára a pénzt. és az ismerősömék több állatorvoshoz is járnak, 3-hoz is, edig egyik sem kérte a chipet.

Meg télen mi is vittük a teknősünket oltásra-és a páncélja már elég közel jár a 10cm-hez, de az orvos le se mérte a páncélját, a chipet sem ellenőrízte le!!

2011. júl. 26. 11:28
 18/21 anonim válasza:

Hát kedves kérdező én is csak gratulálni tudok... A nyár semmi alól nem kifogás. Ja és a tanulmányi eredményhez meg csak annyit, hogy és egy tök alap suliban végeztem el a 8 osztályt. 30 főből 3an buktak. 8 kitűnő lett. Én nem voltam köztük és mégis a legjobb helyre vettek fel mindenki közül... és nem egy himi-humi mondvacsinált gimnáziumról beszélek, hanem egy igenis kemény gimnáziumról. Csak azt akarom kihozni belőle, hogy semmit nem tesz az, hogy kitűnő lettél. Mert ugyebár ezt könnyen el lehet érni egy kis nyalizással is. És az értelmes kifakadásaidból eléggé az jött le, hogy neked is így sikerült.

Ja és még csak annyit, hogy itt mindenki segíteni próbált, de a parasztságoddal bebizonyítottad, hogy mennyire nem érdemled meg az értelmes válaszokat. Csak gratulálni tudok.

2011. aug. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Figyeljetek! Pár érvem:

-nem én kezdtem el az egész kötözködést és bunkó 'hangsúlyú' vitát

-én nem sértettelek titeket végig, csak elmondtam a véleményem, amit igaz, határozottan mondtam, kemény szavakkal, de nem sértően, ronda szavakkal

-nem mondtam rátok mindenféle 'paraszt' meg hasonló kifejezéseket, mint, ahogy azt a kedves első kérdező is elmondta

-igenis, nyáron lelassul az agyműködés diákoknál, ezt nem csak én mondom, hanem min. az emberek 75%-a.

-én nem vagyok nyalizós típus, az osztályból én vagyok szinte az, aki a legkevesebbet beszél tanárokkal

-van egy nagyon jó barátnőm, aki a latin-és magyartanánőnkkel nagyon jó kapcsolatban van, de ez a tanárnő mégsem kivételez a barátnőmmel, mert ez nem olyan gagyi iskola, hogy a nyalizásnak enged!!!!!

-igenis, elég sokat kell tanulni, hogy valaki kitünű legyen ebben az iskolában (átlagban nekem eset 10-ig tart a tanulás)

-akik ebbe a suliba jártak, mindenkit egy nagyon jó egyetemre vettek fel

-megérdemlem, hogy válaszoljanak a kérdésemre

-ti nem érdemlitek meg, hogy fel legyeteket regisztrálva erre a weblapra, mert nem tudtok egy olyan hozzázólást sem írni, ami azt mutatná, hogy normálisak vagytok


ha még valakinek van valami belekötni valója ezekbe, akkor írja meg!!!

és igenis, akik írtak mindenféle bunkó megjegyzéseket, azok meg látszik, hogy nem nagyon jól vannak nevelve.


Kalapppp!

2011. aug. 22. 10:40
 20/21 anonim ***** válasza:

"és igenis, akik írtak mindenféle bunkó megjegyzéseket, azok meg látszik, hogy nem nagyon jól vannak nevelve."


Ha ezt a mondatod "elkövetted volna" így év közben is, egészen biztosan nem lettél volna ötös magyarból :P

2011. aug. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!