Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » ékszer teknősökről infok?

ékszer teknősökről infok?

Figyelt kérdés
2011. szept. 2. 14:10
 1/10 anonim ***** válasza:
37%
Google, vagy keress vissza itt....
2011. szept. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
37%
vagy 20 centisre megnő:) Szal ha látod az állatkereskedésekben, hogy milyen édi pirinyók, akkor csk azért ne vegyél, mert sokan ki"dobják" mikor elkezd nőni-.-
2011. szept. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
72%

Nekem is van ékszer tekim :D

Nagyon lassú, tojással szaporodik, szinte mindent megeszik legalábbis az enyém zabás de még se kaphatja meg, meg próbáld rászoktatni a zöldségekre, gyümölcsökre is, mert enyém évikig csak husit evett a zöldségeknél mindig integetett, hogy neki az nem kell most meg mindent kíván amit az ember eszik. Meg adjál neki csigát legyet, lisztkukacot. A csigát is könnyen szétroppantja. Nincsenek ugyan fogai, az ínye alatt erős csontlemezek vannak ezzel, könnyen elintézi. Mindig tedd ki a szabadba és figyelj rá, ha járdához ér akkor lehet úgy látszik mintha táncolna, de azért csinálja mert növésben van és a régi páncél hámokat levedli, ilyenkor akár rásegíthetsz, de csak óvatosan. A lány tekinek rövidebb a farka és a körmei is. Fiatal korában előfordulhat valamiféle betegség, betagad a szeme és sokáig semmit se eszeik, erre lehet szemcseppet venni a kisállatboltból teknősöknek, vagy pl a vizét kamillával kevered,az is jó.

Előfordulhat hogy, hogy mondjuk kis öcséd vagy valakid, elkezdi csesztetni, neki löki a labdát, ilyenkor elkezd sziszegni eléggé furcsán, olyan mintha azt mondaná hogy b@meg

ilyenkor jobb egyedül hagyni

az akváriumban legyen egy kis "szigete" amire ki tud mászni és télire kell neki a fűtő is, ezt is kisállatboltban tudod beszerezni, nem sok 1000-2000 ft

nagy korában már nem lesz rá szüksége.

Remélem hasznos infó volt a számodra, én ezeket tapasztaltam az ékszertekivel kapcsolatban.

Már 5-6 éves és kb akkora mint egy féltégla:)

2011. szept. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
47%

Mi befürödtünk vele. Kettőt vettünk a gyerekeknek, biztosítottuk neki a terráriumot, mindent. Változatosan kell táplálni, salátalevél stb., mert különben felpuhul a páncélja és elpusztul. Na, a miénk nem evett semmit, csak a szárított bolhát. Próbáltunk sok mindent, de a többit egyszerűen otthagyták. Ez így ment majdnem egy évig, és akkor kinyiffantak. Nagyon sajnáltam, mert mi mindent megpróbáltunk. EGyébként nálunk a gyerekek nagyon jól eljátszottak vele, betették a Barbie-házba, kitették a szőnyegre sétálni, tehát nagyon barátságos állatok. Amit pedig már olvastam, hogy éjszaka kopogtatja a páncéljával az üveget és nem lehet tőle aludni, az nálunk egyáltalán nem volt igaz.


Ennyi.

2011. szept. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
47%
Nekem egy 25 éves és egy 5 éves van (saját születésű)Nagynak nagy lesz de a tartása egyáltalán nem bonyolult....de tényleg minden le van írva a neten...
2011. szept. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
63%

Hát hülyét tudok kapni néhány választól itt.... A tekik normál esetben este alszanak, leoltod a villanyt vagy csk egyszerűen már setét van odakinn, akkor alszanak, és a nappal kelnek:)


Az étkeztetésükről annyit, hogy legjobb, ha fagyasztott halat veszel kisállatboltban, abból fedezik kellő dolgokat, de imádják és hasznos nekik a shrimp is (Száritott kisrák) . közvetlen napfény kell nekik, ha ezt nem tod biztosítani, akkor megfelelő lámpa. Fűtő télen csak akkor, ha a szobád nem éri el a 22-23 °C-ot, illetve ama helyiség, ahol tartva vannak. Kajáltatni külön kis tálba kell, mert aki az "élőhelyes" vizukben eteti őket, ne csodálkozzon hogy büdösek lesznek, és a víz meg marha mocskos (amint megették a hamit a kulon tálban, várni kell, hogy kakiljanak)

2011. szept. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Jah, és én banánt is szoktam nekik adni, imádják, de főleg a sárgafülű, a király már kevésbé:) Mindig megszokott tálban etesd őket, mert akkor már tudják, hogy na, itt hami lesz minnyá:) Főleg a színről, nekem sárga tálban esznek:) Mindig lemosom őket csap alatt, ha teszem vissza a helyükre, de ez főleg akkor fontos, ha hallal eteted, mert az naon büdi tud lenni:)
2011. szept. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
És nem feltétlenül lesz beteg a fiatal teki! Rendesen kell etetni, de nem minden szirszar tartósított kajával.... Remek neki még a liofilizált hal is, bár az kicsit drága:)
2011. szept. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem sose volt beteg és nincs FŰTŐjük. Már az egyik tenyérnagyságu, a másik picit kisebb, az étvágyuk remek, szép a szemuk, kemény a páncéljuk, usznak boldogan:) vagy 3 éve van tekim. Akarom hogy ez sok-sok év legyen:)
2011. szept. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

[link]

itt mindent megtalálsz ;)

2013. dec. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!