Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Ez most tényleg igaz?

Ez most tényleg igaz?

Figyelt kérdés
Hallottam,hogy ha az állatkereskedésekből nem viszik el az összes hörit,degut,egeret,nyuszit,tengerimalacot,akkor a maradékot odaadják a kígyóknak.Én nagyon utálom a kígyókat,kiskoromban mindig rémálmaim voltak tőle.Előbb néztem videókat és láttam,ahogy a kígyóknak bedobják a tengerimalacot,egereket,meg a nyuszikat.Az a legrosszabb,amikor nyüszítenek szegények:(
2011. szept. 9. 12:10
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

egy igényes kisállat kereskedésben nem adják oda a hörcsögöket, tengerimalacokat a kígyóknak. egy normális kereskedésben van 3-4 malacka, 2-3 degu meg vagy 10 hörcsög. esetleg 3-4 nyuszi. mert annyit biztos el tudnak adni, és utána jön az utánpótlás.

a kígyók etetésére külön erre a célra tenyésztette fehér egeteket adják, akár naposegér, akár már nagy.

figyelj egy malacok megvesznek mondjuk 1000 ft-ért és eladják 1500-ért. kb a többi rágcsálóval is ez a helyzet. egy fehér egeret meg mondjuk vesznek 100 ft-ért. nem adják oda a drágább rágcsálót mikor kevés pénzből is meg tudják oldani a hüllők etetését. nem érné meg nekik. egy igényes helyen ahol normális körülmények között vannak tartva az állatok, NEM csinálnak ilyet!

2011. szept. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Húúú,milyen sokan válaszoltak!

Akkor megnyugodtam,hogy azért van néhány állatkereskedés,ahol nem ez történik.

2011. szept. 10. 15:45
 13/20 anonim ***** válasza:

Miért? Az egeret nem sajnáljuk, mert az "csak" 100 Ft, a malacot meg igen, mert az nagyobb és drágább? Érdekes mentalitás...


Ezzel nem azt mondom, hogy szerintem meg kellene menteni minden rágcsálót a kígyóktól, csak fura nekem, hogy az egér is szőrös, és gombszeme van, meg a malac is, mégis csak az egyikük értékes, a másikuk születhet arra, hogy meghaljon...

2011. szept. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Leiah, igazad van. viszont annyi a különbség hogy nálunk pl a tengerimalac csak és kizárólag kiskedvencként van tartva. a kicsi fehér egerek meg külön azért vannak szaporítva hogy a kereskedésekben meg az otthon lévő kígyókat azzal etessék. aki egeret akar tartani otthon, valszeg nem olyat fog, hanem táncolóegeret vagy hasonlót :)
2011. szept. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Az egerek egyébként nem olyan szent lelkek mint hiszed.

Egyrészt harapnak, persze csak félelemből, de pl a saját gyereküket is megeszik ha másnak a szagát érzik rajta.


Pl ha megfogsz kézzel egy újszülött egeret és visszarakod a többihez, akkor annak már annyi. Azt kidobják a házukból, vagy fogják rátaposnak, aztán megeszik.


Tehát az egerek még kannibálok is.

Ezen kívül az egerek néha szoktak verekedni egymással, ilyenkor előfordul, hogy megölik egymást, aztán meg is eszik a döglöttet, az a durva.


Mondjuk egy patkány nem csinál ilyet, az egy fokkal értelmesebb.

2011. szept. 11. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
A malackának, vagy az egérnek nincs esélye elszaladni a terráriumban a kígyó elől, és ez elég nagy szemétség az ember részéről, de az emberek gonoszak és önzők, hisz a saját szórakoztatásukra tartanak állatokat bezárva és közben elhitetik magukról, hogy ők mennyire lelkiismeretes gazdik, csak mert azt adják az állatnak enni, ami az alapvető eledele lenne. De mondjuk az az állat éltében nem járt a természetben, nem látta hogy süt a nap..stb stb. és így kell leélnie az egész életét egy kis terráriumban, vagy egy kis ketrecben. Lehet, hogy a zsákmányállat még jobban jár a kígyóval, mert ott csak fél percig szenved és nem egy életen át.
2011. szept. 11. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Hello!

Ez a válasz nagy részben Hable-nak szól...

Minden állat harap, ha fél...

Más állat otthagyja az utódjait, ha más szaguk van, és lassan halnak meg, az egér viszont átharapja a torkát, és nem hagyja, hogy kárba vesszen a fehérje...

Sok állat kannibál...

Az állatok álltalában szoktak harcolni, vagy a dominanciáért, vagy a területért...

Patkányhoz nem hiszem, hogy sok közöd volna, mert ha beraksz egy új egyedet, vagy nincs elég fehérje, akkor ők is kétpofára tömik magukat az új egyeddel, vagy az utódjukkal...

Már írtam, ilyen a világ... Ez van ezt kell szeretni...

Akkor a kígyókról...

Saját magunk szórakoztatása elég érdekes... Azt élvezem, hogy van egy normális, szeretni való élőlény a környezetemben... Az etetését sem szeretem, és azért van búvóhelye, hogy napközben biztonságban érezze magát, ahogy a természetben... Ő ezt úgy hálálja meg, hogy rendesen eszik, fejlődik, és érezteti, hogy jól van tartva...

Amúgy voltak harmatos füvön, és látták a naplementét, szóval ez is ki van pipálva...


Volt egy olyan téma, hogy kifejezetten egérrel etetés... Ez nekem sem tetszik, mert rasszizmusnak tartom... Azért mert egérnek született, nem jár neki szerető gazdi, mint egy malacnak...

Viszont általában ő a legjobb megoldás... Alapból kevesebb ideig él, nagy tápanyag tartalom, kevesebb zsír, és egy átlagos kígyónak, elég egy...

2011. szept. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Én nem azt mondom, hogy te rosszul tartod az állatot. És én sem vagyok jobb. De akkor légyszi ne mondjuk azt, hogy nem saját szórakoztatásunkra tartjuk őket. Pl az csak neked jó hogy be van zárva. Neki nem. Biztos vagyok benne, hogy ő jobb szeretne szabadon garázdálkodni.

Egy kutya lehet társ, mert nem szakad le rólad, de egy hüllő az sosem választana egy embert társául. Kajával persze lehet csalogatni, ha éppen éhes.

2011. szept. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Bocsi, nem azt mondtad, hogy társ, hanem hogy egy szeretni való állat a lakásban, de az szerintem ugyanaz, mert csak az ember akarja szeretni, ő egy másik hüllőt akarna szeretni, helyette rá van kényszerítve, hogy elviselje az embert, nem?
2011. szept. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Hello!

Így kicsit más, de a szabadságot leszámítva sok dolgot teszünk érte, olyat is ami nincs a természetbe... Ez természetesen nem helyettesíti a szabadságot, de nagyban hozzájárul, hogy így is élvezze az életet...

2011. szept. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!