Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Fürge gyík betegség?! (bővebbe...

Fürge gyík betegség?! (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Kb 10 éven át voltak fürge gyíkjaim, de 2-3 éve elengedtem az utolsókat is. Nagyon szomorú dolog volt, mert rakott is az egyik tojásokat is nálam, amiből kikel 4 kisgyík, de hamar el kellett engedjem őket, csak így láttam esélyt a gyógyulásukra. A történet az, hogy valami (szerintem atka lehet) volt mindig a homokjukban vagy a földben, épp ami volt a terráriumba. Hiába lett kisütve a föld, hiába vettem 90 literes nagy terráriumot, hogy tudjanak mozogni, hátha nem megy beléjük, még kenőcsöt is vettem a bőrükre emiatt. Minden korosztályú gyíkot megtámadtak. Főleg a hajlataikban voltak, kis fekete vagy vörös rovarok és a bőr alá fúrták magukat vért szívni, ha elmentek akkor utánna fölpuposodott a bőr és fehér hólyag szerű dolgok lettek ott. Olvastam, hogy ezzel az atkák baktériumokat jutattak beléjük.


Jövő tavasszal gondoltam elkezdem szaporítani újra ezekt az állatokat, nem baj, hogy védettek, jobb soruk lenne itt, mert a telepen úgyis a sok h*lye c*gánygyerek öli őket. Vagy ha nemis fürge gyíkot, akkor valami mást, esetleg gekkókat, de nem akarok több 1000 forintot kidobni azért, hogy pár hónap múlva meghaljanak.

Valaki tudna segíteni, hogy lehet ezeket a férgeket megölni?


2011. szept. 13. 21:45
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia.

Szerintem valamelyik állattal vitted be az atkákat.

Amúgy védett eszmei értéke 10.000 ft

De amúgy úgy tudod csak megoldani ha az egész állományt lecseréled.

Fertőtlenítsd a terkót és 100% os bio virágföldet-mikorózott homokot rakj be összekeverve,sok kővel,kéreggel.

2011. szept. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!