Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Lesz-e valami baja a mór...

Lesz-e valami baja a mór teknősömnek, ha kint hagyom télire?

Figyelt kérdés

Van egy mór teknősöm, nagy faketrecben tartottam egész nyáron, most már kezdenek jönni a hűvösebb idők, októbertől már nyilván telelni szeretne márciusig.


Be tudja magát ásni. Kemény a talaj néha, de meg szoktam neki kapával lazítgatni. Októberben pedig jól felásom az egész helyét, ahol lakik, hogy könnyű dolga legyen. Jó ötlet kinnhagyni?


2011. szept. 24. 16:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ha elég nagy területű és mély a talaj ahhoz, hogy ne fagyjon át az egész, akkor meg lehet próbálkozni a teleltetéssel.

Van más lehetőséged? Ha van terráriuma is, akkor szerintem lehet, hogy megérné inkább behozni a házba, mert a mór teknős elég melegigényes faj, teleltetni is inkább pincében kell,4-7 fokon. Pincétek nincs? Oda mondjuk levihetnéd, az biztos nem fagy be. Bár a mi pincénkben pl. 15 fok körül van, az meg nem elég hideg ahhoz, hogy hibernálódjon.

Mi az ékszerteknőseink idén először fogjuk kint hagyni a tóban, szerintem ők ki fogják bírni, beássák magukat az aljzatba.

Ha nincs a lakásban helye, érdemes megpróbálkozni egy teleltetéssel, hátha.

Sok sikert :)

2011. szept. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Bocs, sok volt a szóismétlés :D
2011. szept. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nincs terráriuma. Majd október elején jól felásom neki a talajt, hogy könnyű dolga legyen.


Már egyébként teleltettem kint idén télen... semmi baja nem volt, csak érdeklődtem, hogy jó ötlet-e kinn hagyni.


Borospincénk van, ott 14 fok az állandó hőmérséklet, az sok neki, nem tud hibernálódni.


Szóval marad kinn. Ez lesz a 3. alkalom, hogy a kertben telel. :-D

2011. szept. 25. 11:17
 4/4 anonim ***** válasza:
na ha már 2 telet kibírt úgy hogy felástad neki a földet, akkor valószínű most is ki fogja bírni. persze ha csak mindent ugyan úgy csinálsz :)
2011. szept. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!