Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Azért fogyaszthat extrém...

Azért fogyaszthat extrém sokat a vízmelegítő, mert öreg?

Figyelt kérdés
Kb. hat éves, elég nagy (a kisebb nem fűtötte be a vizet) és nagyjából egy hónapja használom. Olyan villanyszámlát kaptunk, hogy égnek állt a hajunk. Végignéztünk mindent és mikor a melegítőt dugtuk be, pörgött az óra, mint az őrült. Ha veszek újat, az nem fogyaszt ennyit?
2011. szept. 30. 14:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Azért fogyaszt sokat mert nagy wattszámú!
2011. szept. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
bojler?mert azt éjszakai áramról kéne üzemeltetni úgy olcsóbb .Meg nem ártana szétszedni lehet teli van kővel
2011. szept. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem az öregsége miatt! A Fűtőszál teljesítménye miatt! Uis gyorsmelegítő és a melegvíz sokba kerül mindenkinek!
2011. szept. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Egy vízkőoldás nem ártana... az jó hőszigetelő.
2011. szept. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon egyszerű. Rá van írva, hogy hány wattos, annyi a teljesítménye. Ha ezt forintosítani akarod, akkor ha az adott vízmelegítő egy órán át működik, akkor annyi wh (wattóra)áramot fogyaszt el. Egy kilowattóra áram 45-50 Ft kb.

Ahhoz, hogy kiszámold, mennyibe kerül, tudni kell hány wattos és mennyi ideig üzemel átlagosan. Ha pl. 300W-os, és megy egy nap 6 órát összesen, akkor (300*6*30)/1000 kwh áramot fogyasztott el 1 hónapban. Ez 50 Ft-os áramárral számolva 2700 Ft.

Nem tudhatom, hogy mekkora villanyszámlától áll égnek a hajatok, de szerintem 12 óránál többet egy nap semmiképp sem működhet, mivel automatikusan lekapcsolnak, mielőtt túlmelegednének, utána pedig van egy visszahűlési idejük, ezért ha folyton melegíteni kell a vizet sem megy állandóan. Így is max havi 5000 Ft plusz lehet a villanyszámlában.

2011. szept. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Platypus ***** válasza:
Egy terráriumi vízmelegítő nem fogyaszthat sokat, főleg ha termosztátos és szobahőmérsékleten van a terrárium. Mondjuk tudni kéne, hány wattos, de az átlag "nagy" vízmelegítő 100-300W-ot szokott jelenteni és az azért nem egy húzós fogyasztás, főleg hogy nem megy állandóan. Lehet hogy zárlatos, és azért zabálja annyira az áramot, ebben az esetben nem ártana azonnal újat venni.
2011. szept. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
több 100 w os nem lehet nem ez csinálta a nagy vil. számlát!!!!
2011. szept. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
47%
véletlenségből nem a merülő forralót tetted az akváriumba?
2011. szept. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ki kérdezett itt akváriumi vízmelegítőről? Vagy rosszul olvastam?
2011. okt. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Teknősöket melegítem. Valószínűleg valami baja van, mert az előző hónapokban, amikor a kis melegítőt használtam nem fogyott el ilyen rengeteg áram. Szerintem veszek újat, mert ez néha zizeg is vagy elfelejt kikapcsolni. :/
2011. okt. 1. 10:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!