Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mi lehet ez a feheres nyalkas...

Szasza kérdése:

Mi lehet ez a feheres nyalkas maszat?

Figyelt kérdés
Kb 3 hete vettunk a parommal egy sargafulu ekszerteknost, es eszrevettuk hogy a vizben amiben el furcsa nyalkas maszatok jelennek meg es ezert ketnaponta kell cserelni a vizet pedig van szuro ami 250 l/h kapacitasu,es nem az akvariumban etetjuk hanem kulon kis dobozkaban ahol tobnyire kaja utan urit is!a vize folyanatosan 28c ketnaponta tisztitom a szurot de hiaba a vize amugy tiszta es atlatszo jol erzi magat uszkal figyelget es eszik rendesen szoval a kozerzete jo, en megis aggodom.
2011. okt. 22. 15:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Vedlik, az a nyálkás dolog a lábáról jön le. A bőre.
2011. okt. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 christa84 ***** válasza:
Nekem is a bőr jutott eszembe elsőre de figyeld meg milyet ürít
2011. okt. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat,az uruleke sotetes barnas szoval szerintem nem attol van de ez a nyalkas maszat mint a pokhalo a vizben mindent beborit amugy a szuro is tele van vele.es neha megkell furdetnem mert o is olyan,a fuletol a farkaig,es csak a vizben latszik ha kiveszem az akvariumbol a levegon mar nem latom azt a maszatot!tiszta langyos vizzel es szivaccsal furdetem!ahonnan vettem havonta egyszer tiztitjak az akvariumot es ott nincs semmi fele maszat a vizben es ottis kerdeztem aztan nemtudtak valaszt adni a kerdesemre.akkor szerintetek ez normalis jelenseg?
2011. okt. 23. 10:11
 4/5 christa84 ***** válasza:
Ha ennyi van a vízben az nem bőr és nem is normális dolog... A kaki úgy tűnik rendben, szerintem vegyél mintát a trutyiból és vidd el egy olyan orvoshoz aki ért a hüllőkhöz!
2011. okt. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Próbáltad már az egészet tiszta aljzattal, tekivel, szűrővel, akváriummal kezdeni? Mert lehet, hogy valami gomba, amiből mindig megmarad valahol egy kicsi és aztán meg újra és újra elszaporodik.

2011. okt. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!