Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hogy alakítsam ki a a 2 hét...

Hogy alakítsam ki a a 2 hét éves ékszertekim terráriumát?

Figyelt kérdés

nem túl nagy (61 cm hosszú 24,5 cm mély és 29 cm széles)

szóval hogy van benne a sarokba egy kis "fa" műnövény ami alatt vannak néha,meg van benne két nagyobb kő , de hallottam hogy kell elbújni nekik valami, és hogy hogy lehetne megcsinálni szépen nekik, hogy úszkálni is tudjanak?? meg miből?

és, amióta nálam vannak (3 napja) előtte barátomé volt, azóta nem mennek ki a kőre napozni.. de miért?

és őő, az baj ha a kő az tejjesen vízbe van, de ha kimennek akkor ők szárazon? jaj segítsetek


2009. máj. 4. 21:33
 1/3 anonim ***** válasza:

2/3-as víz, 1/3-ad száraz.

Lehet bonyolítani galériás kialakítással, így nagyobb vízfelület lesz és egyben búvóhelynek megfelel.

Lehet kapni teknős kimászókat szűrővel, vagy szűrőnek kialakított hellyel.

Sütkérezéshez teljesen ki szoktak mászni, de környezetváltozás miatt is lehet, hogy félénkebbek. (Mellesleg nagyon jól látnak, lehet hogy csak gyorsan beugrottak a vízbe...)

Ha nem éri őket közvetlen napfény, akkor érdemes egy UV-lámpát beszerezni.

2009. máj. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

hát most legóból.. cisnálma ilyen galériás megoldást és van kis kimászókájuk.. mert 6 helyen voltam ma és a 6 helyből sehol se lehetett kapni ilyen galériás bigyót rendesen.. úgyhogy most ideiglenesen pár napig ez lesz amég nem készül el a saját kezem által eszkábált.:)

hát spot lámpám van azt olvastam h az joo

2009. máj. 6. 21:55
 3/3 anonim ***** válasza:
Sajnos a legtöbb teknősös cucc a kereskedésekben kapható kis teknősökre van méretezve. A T-Rex-nek ilyen szivacs kimászója, de az is csak kb. 1 éves korig megoldás. Nagy teknősökhöz barkácsolni vagy gyártatni kell ilyet.
2009. máj. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!