Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hogyan csináljak saját terrári...

Momo 1497 kérdése:

Hogyan csináljak saját terrárium a gabaonsiklómnak? és fontos-e melegítőlámpa?

Figyelt kérdés

Letudnátok írni vagy egy oldalt tudnátok írni ahol leírják, hogy hogyan csinálj saját magad egy gabonasiklónak terráriumot ?

A másik kérdésem pedig az lenne, hogy muszály nekik külön melegítőlámpát venni ? nem jó az ami itthon van asztali lámpa ?



2011. okt. 30. 12:09
 1/2 lasius ***** válasza:

nézd meg ezt Fórum

És tedd fel itt a kérdésed.

[link]

2011. okt. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A melegítőlámpa nagyon fontos, mivel hidegvérű állatokról van szó. Nincs saját testmelegük, a környezetből nyerik azt, emésztésnél pedig kiváltképp fontos!!!

Üvegből is csinálhatod (üvegesnél kivágatos a lapokat, szilikonnal összeragasztod, persze szellőzőt se felejtsd - sztem ez macerás)...

Fából ezerszer könnyebb...

Vagy egy régi szekrényt alakítasz át, vagy bútorlapokat rendelsz.

Szépen összebarkácsolod a terkót, veszel műanyag sínt hozzá, kiméred a frontálüvegek méretét és megrendeled.

A szellőzőt vagy lyukfűrésszel, vagy rendes motoros kézi fűrésszel kivágod, helyére FÉM hálót teszel (apró lyukút), vagy lefolyószűrőt.. A világítást megoldhatod kívülről (cseréplámpát elég egyszerű összedobni), vagy belülről - lyukat fúrsz a zsinórnak átvezeted, és összeszereled a foglalatot + felfogatod a bútorhoz.

Háttér... én hungarocellből csinálom. Kifarigcsálom a kívánt formákat, lecsemperagasztózom/gipszelem, hagyom megszáradni + utána még egy réteg... ha megszáradt, lefestem sima temperafestékkel. Ha megszáradt, színtelen lakkan lefújom, hagyom száradni és kész is.. :)

2011. nov. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!