Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Befoghatom a teknősbékát?

Befoghatom a teknősbékát?

Figyelt kérdés

A margítszigeti tó tele van teknősbékával onnan szedhetek ki vagy meg büntetnek érte?

És ős honos mocsári teknőst milyen feltételekkel tarthatok és milyen engedély kell a befogására?


2011. nov. 3. 01:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Megbüntetnek.

Védett állatot nem tarthatsz, hacsak nem vagy állatkert, és főleg nem foghatsz be semmilyen engedéllyel.

2011. nov. 3. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Platypus ***** válasza:

Mivel a tó Pesten van, a Duna-Ipoly Nemzeti parktól kaphatnál befogási engedélyt, de azt nem tudom, milyen feltételei vannak a kiadásának. Könnyen lehetséges, hogy az, hogy szeretnél ilyen állatot tartani, nem elég indoknak. Viszont ha kutató vagy, akkor minden további nélkül megkapod, csak mindenféle illetéket kell fizetni.

Ha már ragaszkodsz ehhez a fajhoz, az egyetlen járható út, ha keresel tenyésztett példányt, amihez adnak CITES papírt. Ilyen állatot bárki vehet, ez nem engedély, hanem igazolás hogy nem illegális az állatod. Csak regisztrációs kötelezettséged van, meg esetleg chipeztetni kell az állatot. Egyébként így is nagyon drága lesz, és lehet hogy nem is találsz országon belül. Annyi szép ékszerteknőst vehetsz boltban, miért kell neked pont a szerencsétlen, kihalás szélén álló mocsári?


A tóban amúgy van egy szép kis tábla, hogy tilos belőle kiszedni bármit is. Simán megbüntetnek, ha elkapnak.

2011. nov. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
szerintem még ha engedélyt is adnak rá akkor is nem fogod olcsón megúszni
2011. nov. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Oké rendebn köszi akkor ezt hagyom! :)

Csak otthonra kellene kettö teknős, a hely az meg lenne meg a körülmény is, régen volt nekünk pirosfülü ékszerteknős, de szüleim elváltak és anyám el vitte őket magukkal.


És sajnos már pirosfülüt nem lehet kapni állatkereskedésben csak sárgát. ! :(


Amugy még mindig élnek és már vagy 14 évesek a teknöcök! :)


köszi az infókat!

2011. nov. 3. 13:29
 5/17 anonim ***** válasza:

Nem foghatod be semmiképp, mert a mocsári teknős védett faj, nem is lehet tartani.

Vegyél vörösfülűt. :)

2011. nov. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Amúgy dehogynem lehet őket kapni, egész picikéket, szinte minden állatkereskedésben. Általában együtt vannak a sárgafülűekkel.
2011. nov. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

hát én nem láttam még vörös fülül elméletileg az is védett állat lett..

De köszi az infókat! :)

2011. nov. 4. 22:06
 8/17 anonim ***** válasza:
A WestEndben van pl., vagyis legutóbb (mondjuk két hete kb.) ott láttam. :)
2011. nov. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
oké köszi az infót el megyek és majd utána nézek! :)
2011. nov. 5. 10:13
 10/17 anonim ***** válasza:
Szívesen. :) Új bolt a metrószinten, bal oldalon (ha kintről mész befelé.)
2011. nov. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!