Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Barátomnak szeretnék venni...

Barátomnak szeretnék venni egy teknőst, hogy hozzam el a kereskedésből?

Figyelt kérdés

Nekem nincsen terráriumom,sosem volt kisállatom, macskáim vannak, nem tudom hogy kell bánni a teknősökkel. De szeretném jól csinálni, nálam 1-2 napot lenne csak és menne tovább a gazdihoz. Szárazföldi teknőst fogok venni, hogyan kéne elhoznom? Jó az, ha egy nagyobb dobozban hozom el, és valamit teszek az aljára? Mi legyen az a valami? Természetesen vennék neki kaját is, amit szintén passzolnék tovább a tulajnak.


Minden tanács jól jön, köszönöm! :)



2011. nov. 7. 20:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Húú szia kicsit nekem nehézkes ez a kérdés mert nekem ékszerteknősöm van és nem volt még szárazföldi teknősöm igy nemtudom emkkorára nő meg szóval amit tudok az annyihogy mi a kereskedésből ugy hoztuk el hogy beletették egy levegős zacskóba amiben van annyi oxigén ami elég a hazautig .. de sajnos nemtudom hogy megy ez a szárazföldi teknősöknél de enni gondolom hasonlót esznek mint az enyémek száritott hal meg iylenek ha nagy termetű egyenlőre egy nagyobb lavor elég neki de ha kicsi akkor is elég ..terráriumot meg idővel vegyetek :) remélem segitettem valamit sok sikert
2011. nov. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ők kibírják :) vigyel egy sima cipősdobozt , az elég nekik . Akár órákig bírják víz nélkül :)
2011. nov. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Lenne vele egy 15 perces séta, ugye annyit kibírna? Mármint a rázkódás miatt kérdem. Nagyon félek : D
2011. nov. 7. 22:20
 4/7 anonim ***** válasza:

Sima cipősdoboz, nem is kell semmi az aljára. Ha nem dobálod vagy rugdosod azt a dobozt, akkor vígan elvannak benne.

A szárazföldi teknősök főként növényeket fogyasztanak, amíg nálad vannak etetheted őket zöld levelekkel (elvileg kaphatók teknős takarmány keverékek), de salátalevelek is jók, kiegészítve zöldségekkel (paradicsom, sárgarépa) és kevés gyümölcscsel (alma, körte, őszibarack, sárgabarack).


[link]

2011. nov. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Zolka99 ***** válasza:

Hy


MI amikor vettünk úgy csináltunk h 1 iylen kis müanyag dobozba beleraktuk pl szamócás és alá szalvétát raktunk.

15 meg kibir mert mi 3 órá furikáztattuk.

Ha meg otthonvagy beraod a melegítőlámpa alá ( ha nem este érsz haza ) azt majd aktív lesz ha bemelegedett :D

2011. nov. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

szia

jó a cipősdoboz, de ha van otthon, kibélelheted hungarocellel, hogy meg tudjon kapaszkodni, meg puha legyen neki :)

2011. nov. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat! :)

Nekem nincs melegítő lámpám, kibír nélküle két napot a teknős? Létszükséglet ez nekik? Mert ha az akkor veszek, de ha kibírná akkor nem.

A barátomnak mindene van hozzá, mert neki volt már teknőse.

2011. nov. 10. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!