Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Van olyan sikló/kígyó amit...

Van olyan sikló/kígyó amit nem állattal kell etetni és lehet mo-n tartani?

Figyelt kérdés
pl mint a tojásevő kígyó, hogy ne egyen élő állatokat mert szeretnék valami siklót/kígyót (természetesen olyat aminek nincs mérge) és ne kelljen neki élő állatokat adni mert nekem ahhoz nem lenne szívem
2011. nov. 11. 16:35
 1/8 Platypus ***** válasza:
100%
Halászsikló,és más vízi siklófélék. Ezek halat esznek, nem kell, hogy élő legyen. Terraplázán volt kint egy magyar tenyésztő, de elhagytam a névjegyét.
2011. nov. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszi
2011. nov. 11. 20:04
 3/8 Wine válasza:
az előző hozzászólóhoz hasonlóan én is ezt tudom javasolni. mivel kivétel nélkül ragadozó állatok, így előbb vagy utóbb mindenképpen rákényszerülsz, hogy élő állattal etesd, ellenkező esetben hiánybetegségek alakulhatnak ki a nem megfelelő táplálástól. ha ehhez nincs gyomrod, válassz vegetáriánus állatot :)
2011. nov. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

az már van de akkor inkább sikló nem kell :D

kösz a választ

2011. nov. 12. 00:49
 5/8 anonim ***** válasza:
Az afrikai tojásevőkígyó (Dayspeltis scabra) tojásevésre specializálódott, csak tojásokat fogyaszt (ahogy a nemzettségbe tartozó többi 5 faj is). Viszont véleményem szerint, mivel külföldön is csak nagyon kevesen tartanak ilyen kígyókat, nem kapható az országban (és külföldön is ismerni kell a megfelelő embereket hozzá).
2011. nov. 13. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

szia

vízisikló elvan fagyasztott halon is, nem kell neki élő.

2011. nov. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha csak az a baj, hogy élő az eleség, akkor azt tudom mondani, hogy nagyon jól "átállíthatóak" dögevésre, és azért a legtöbb állatkereskedésben lehet kérni már nem élő kaját is.

De tényleg vannak tojásevő kígyók (nekem is van egy- nehéz beszerezni folyamatosan a pinty tojást, amit eszik, nem mellesleg az állat beszerzése sem egyszerű), és van pl csigaevő is (ha a csigát kevésbé sajnálod)

2013. júl. 6. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Minden kígyónak tudsz adni fagyasztott kaját nem muszály élő álattal etetni.
2018. aug. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!