Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hogyan rendezzem be a teknős...

Hogyan rendezzem be a teknős akváriumot, hogy design-nos legyen?

Figyelt kérdés

Át szeretném alakítani az akváriumot de nincs ötletem. Képeket is szívesen fogadok. Jó lenne bele színes kő?

Előre is köszi!


2011. nov. 17. 16:32
 1/6 A kérdező kommentje:

[link]


És mi az a növény ami a víz alatt van és ami víz felett? Valami ilyesmi akváriumra gondoltam. Szerintetek milyen lenne?

2011. nov. 17. 16:42
 2/6 anonim ***** válasza:

szia

egy ekkora akváriumot nagyon hamar kinő a teknős, kéne egy 100-150 literes /már ha ékszertekiről van szó/.

köveket tehetsz az aljára, ha a színes tetszik, akkor mehet, szerintem elég csúnya, természetellenes. arra vigyázz, hogy a festéket nehogy oldja a víz, mert a festékes vizet nem igazán csípik a tekik :D

növényeket tehetsz bele, de a teknősök valőszínűleg lecsipkedik. ha nagyon nagy az akvárium, akkor egy részét leválaszthatod növényesnek, és akkor nem tudják megenni.

a kimászójukat megcsinálhatod szépre, valami érdekes formájú kővel /ne legyen meszes!/ vagy kiáztatott, leforrázott szőlőtőkével :))

ha ültetsz az aljzatba növényt, azt egészen biztosan kitúrják, megeszik. nálunk műfű volt bent nekik, kövekkel lesúlyozva, azt is kiszedték...

igazából szerintem nem igazán érdemes mit alakítani rajta, a teknősök jelleme miatt nincs sok értelme :D

2011. nov. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
[link] vmi ilyesmi lehet az a növény
2011. nov. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ez egy 50-60 literes akváriumról van szó és egy sárga fülű és egy pézsmateki lakja. Vannak benne halak de azokat majd oda adom a keresztanyámnak (a halakat le kellet volna vadászni de nem nagyon sikerült) és még egy kicsit gyűjtögetek de nagy részt kerámián csinálom meg (amire ki lehet mászni, és szeretnék köves falat csinálni amibe el lehet ültetni a növényeket. Milyen növényt rakjak bele?

Köszönöm nagyon szépen a válaszokat!!!!

2011. nov. 17. 21:09
 5/6 anonim ***** válasza:

hát valami ne mérgezőt, aminek vastag a levele hogy ne tudják nagyon szétcincálni.

de egy 60 literes akvárium nagyon kicsi lesz, szerintem szerezz be egy nagyobbat, főleg ha még kerámiafalt is teszel bele, az is foglalja a helyet...

egy 80-90 liter miniumum kéne, de minél nagyobb, annál jobb...

2011. nov. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha azt akarod, hogy ne szenvedjen a teknősöd, minimum biztosíts számára egy 400l-es akvaterráriumot. Ez a minimum. A vízi teknősök szeretnek úszkálni. Minél mélyebb és szélesebb helyen vannak, annál jobb nekik.
2018. jan. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!