Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Sok gond van 1 sárgafülű...

Sok gond van 1 sárgafülű ékszerteknőssel?

Figyelt kérdés
ez alatt azt értem hogy egyet akarok tartani (ha ezt lehet) és mekkora lehet vele a gond?(pl:hétvégére egyedül hagyhatom,vagy vegyek kettőt hogy jobban ellegyenek?)
2011. nov. 27. 21:17
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Ne tudd meg... Mindig szanaszét hagyja a cuccait, soha nem segít be a házimunkába, könyörögni kell neki, hogy a leckéjét legalább megcsinálja , és úgy beszél mint a kocsis.... Egyébként szerintem általában mászik és eszik mint a többi teknős.
2011. nov. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Párban jobban elvannak, azért örülnek egy társnak. Amúgy egyedül hagyhatod hétvégére. Csak a vize legyen tiszta, meg etesd meg előtte azért. A víz pedig legyen állandó hőmérsékleten (fűtő).
2011. nov. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nincs sok gond ezzel a teknős fajjal. :D

Strapabíró állatka :D

2011. nov. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

párban jobb nekik, aránylag nagy helyet igényelnek /100*40-es medence/, fagyasztott kaját szűrőt és amíg kicsik fűtőt.

egy ideig naponta kell, aztán szépen lehet csökkenteni az etetést heti 1-2-re.

a gond velük annyi, h 20-25 évig is elélnek, ezt mindenképp kalkuláld bele :)

2011. nov. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha veszel egy jó minőségű szűrőt, sok időt és fáradtságot megspórolhatsz magadnak. De kalkuláld bele, hogy nagyra nőnek (kb. 25 cm), és egy olyan pici akvaterrárium, amiben a boltban vannak, nem sokáig lesz nekik elég. Se a szűrőn, se a helyen nem érdemes spórolni, mert utána csak a baj van velük, kinövik, lekoszolódik, büdös, mert rothad benne az eleség, stb. Szeretik a meleget, ezért egy napozó lámpa és vízfűtő mindenképp kell nekik. Én hetente egyszer etetem őket, csalihalat kapnak, általában fagyasztottat. Szóval otthon lehet őket hagyni hétvégére. Először szerintem gyűjts a felszerelésre, addig tanulmányozd a tartásukat, betegségeiket, azok kiküszöbölését, és csak akkor vegyél tekiket, ha már megvan a helyük és a fontosabb dolgokkal is tisztában vagy.
2011. nov. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem tóban vannak és arany életük van :)ha kicsit veszel annak elég kalyának száritott hal meg ilyesmi féle bogarak,de ezeket az állatkereskedésben meg is tudod venni nekik ha negyobbak lesznek akkor parizerel vagy macskakajával etesed ha megnőnek és van kerted akkor kirakhatod őket abba csak télire hozd be őket,de ha vann akváriumod akkor az is jó :)
2012. júl. 6. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!