Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Miért nem eszik a szakállas...

Miért nem eszik a szakállas agámám?

Figyelt kérdés
Rodri,egy 3 hónapos hím szakállas agáma.Eddig óriási étvágy volt,de most nem tudom,tegnap beadtam neki 3 db tücsköt,de még reggel is ott voltak.Még mindig...miért nem eszik???UGYE NINCS VALAMI BAJA?Nagyon szeretem!!!

2012. jan. 6. 18:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
elég meleg van neki? az exemé akkor nem evett mikor eltört a melegitöje. nem érezte jol magát. de az elödje nem sokat élt pár nap alatt elpusztult,pedig jol volt tartva.van mikor bennük is van valami hiba ja és asszem 10 centi alatt nem érdemes venni mert azok tul hamar lettek leválasztva. sokkal gyengébbek. továbbá ha hiányzik az ujja, farka vége akkor se jo az is valami hiányra utal ezért megzabálták egymást,ami szintén nem utal jo tenyésztöre
2012. jan. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
bocs, 15 cm a megfelelö, nem 10. elirtam
2012. jan. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
ja és kalciumba beleforgatod a tücsköket?
2012. jan. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen mindig beleszoktam őket forgatni.Köszi a tippet,ellenőrzöm a melegítőt!!
2012. jan. 6. 19:27
 5/12 anonim ***** válasza:
vegyél bele belső hőmérőt hogy lásd hány fok van. azt nem tom mennyi az ideális neki.neten biztos le van irva.és kell neki hüsölö hely is ha nagyon melege lenne igy csak egy részre menjen a meleg. exnél egy fadarabra irányult azon szeretnek mászkálni. bocs hogy kivesézem csak nem tudom mennyire vagy penge agámában XD
2012. jan. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem baj,köszi..majd veszek.És még eléggé kezdő vagyok :)
2012. jan. 7. 12:19
 7/12 anonim ***** válasza:
UV lámpa? NAGYON fontos!
2012. jan. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Egy másik kérdéshez ezt a választ írtam, szerintem neked is van benne hasznos infó. :-)


"1 példány tartásához min. 120x60x60-as terráriumra van szükség. Persze amíg kicsi addig lehet kisebben tartani, de 1 éves korára érdemes már ilyen nagyban tartani. (Viszonylag nagy hüllő, ezért kell minél nagyobb sivatagi terrárium.)

A mieink alatt direkt terkóba való sivatagi homok van.

(Ami fontos, hogy nap közben 30-32 fok kell nekik + UV-B fény... enélkül nem épül be a vitamin a szervezetükbe, és rövid időn belül elpusztul az állat.)

Amíg kicsik addig főként tücsköt esznek. (+ kisebb csótányok), plusz néha megkínáljuk őket petrezselyemmel, rukkolával. Mindent kalciumozunk, és heti egyszer komplex vitaminozunk.

A 2-4 hetesen napi 2x esznek kb. 2 kis tücsköt. 2 hónaposan napi 4-5 tücsi.

A nagyobbakat pedig mi heti 3x-4x etetjük zöldséggel, és 1x kap gyászbogárlárvát vagy tücsköt. (Persze ilyenkor már nagyobbat, de csak 1-2-t)

Nekünk a háttérre szoktak felmászni sütkérezni, és van bent náluk vastag ág is. Nagyobb napozó követ lehet még betenni.


Remélem segítettem, kérdezz nyugodtan. Most kezdtünk bele a tenyésztésbe, úgy hogy bízom benne tudok segíteni. :)"

2012. jan. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Lehet az is hogy szorulása van ellenőrizd a székletét.Az enyémnek anno volt de ez esetben melegvízben meg kell fürdetni.Azt is ellenőrizd ,hogy mikor volt széklete utóljára.
2012. jan. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Dóci válasza:
szia ha szorulása van akkor hasznos tanács : a legapróbb reszelővel reszelj le neki kivit és azt vitaminozd be neki és fecskendővel nyomd a szájába . ez két okból fontos a kivi hashajtó hatású számára a magokra vigyázz azt ne add be !! a vitamin mivel nem evett kiürülhetett a szervezetéből, így elpusztulhat. Fecskendőt minden gyógyszertárban árulnak hasznos beszerezni. És az is fontos mióta van nálad mivel ha nem szokta meg akkor gyakori hogy nem esznek, de nem kell megijedni a kicsik egy hétig bírják evés nélkül,de mégse hagyd hogy ez így maradjon. Ha megbizonyosodtál róla hogy nem a szorulás volt a probléma, akkor banánt almát reszelj össze és vitaminozd be szinte víz állagúra kell törni. és a fecskendővel etesd meg napi 3-4 alkalommal.
2012. nov. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!