Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hogyan lehetne rávenni a...

Hogyan lehetne rávenni a szüleimet hogy legyen szakállas agámám?

Figyelt kérdés
Minden vágyam egy szakállas agáma :)
2011. júl. 16. 10:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, hogy:

Anyúú vegyél nekem egy szakállas agámát.

De mért nem? Brühühű :((((

2011. júl. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem is van 2 agámám, és nagyon sokáig kellett fűzni a szüleimet.

Először is biztos vagy benne hogy akarsz hüllőket? Meg fogod majd a tücsköket szöcskéket és csótányokat meg egyéb bogarakat amit esznek mert nem elég nekik a növényi eredetű kaja..Tudod hogy akár 60 cmrre is megnő és olyankor napi 20-30 tücsköt is megeszik? Tisztában vagy a gondozásával, eleged néztél utánna ,régóta akarod már? olyan az anyagi helyzeted hogytudjátok majd fisózetni utánna az áramot fűtést stb. Van a közelben olyan állatorvos aki ért a hüllőkhöz?? Ha ezt kb egy hete találtad ki akkor még várj vele keresgélj nézz utánna mindennek, mert nem olyan egyszerű a tartása.. Kérdezd meg szüleidet hogy miért nem akarjákhgy legyen? MErt büdös:-> az agámk nem büdösek ha rendszeresen takarítod őket. Félnek!undorodnak tőle?-> terráriumban van és nem sok vizet zavar. mindenre találj jó választ!! sok sikert,) üdv

2011. júl. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem is van egy szakállas agámám, én nemrég vettem. Az én szüleim is ellenezték eleinte, de aztán úgy győztem meg őket, hogy ha már kiscicám nem lehet(mivel panelban lakunk), hadd legyen hüllőm, hisz azzal nincs annyi gond. Mondd nekik, hogy te fogsz gondoskodni róla, te fizeted az összes vele járó költségeket, stb... Nálam ez bevált;-) Anyukám undorodik ugyan tőle, de mivel a terráriumban van, az én szobámban, nem zavarja őt. Én 10ezerért vettem, terráriummal, lámpával, mindennel együtt úgy durván 30ezerbe kerül, és nem beszélve a tücskökről... Kb. 30darab úgy 500Ft... :S Amúgy az én agámám kb.csak 5-6 tücsköt eszik meg egy nap, ráadásul egy műanyag ládika és tojástartók segítégével saját tücsökfarmod is lehet:) Így nem kell boltban megvenned.

Amúgy szívesen segítek, ha bármi gond van, írj nyugodtan privit ;-)

2011. júl. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
én leopárd gekkót akarok már legalább 1 éve.. de nekem sem engedik. mindig azzal jönnek hogy már van 2 tengerimalacom, és ha megyek tovább tanulni (jövőre) akkor itt marad nekik. ez viszont igaz :S én kénytelen vagyok megvárni amíg lesz saját lakásom és munkám :)
2011. júl. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

2.válaszra azt mondom hogy kb 1 éve szeretnék tisztába vagyok azzal mennyit eszik és a pénzel is tisztába vagyok meg már a pénzt is gyűjtöttem rá :) és szívből szeretnék egy ilyen kis állatot :D nagyon szeretem a hüllőket és a bogarakhoz meg van kesztyűm és csipeszem :) de azért köszi a válaszodat :)

3.nagyon köszi a válaszodat és az hogy nekem van egy tengerimalacom és kertesházba lakunk és van egy kutyája a szüleimnek de azért nem egyeznek bele mert azt mondják hogy nem fogok vele törődni pedig ez nem igaz minden nap én adok kaját a tengeimalacomnak és vizet a kutyának meg minden :) de én allergiás vagyok a rágcsálókra sajnos ez akkor derült ki amkor megvettük :( és egy olyan kisállatra vágyok aki jó társam lenne :) és lakhat a szobámban :) és még azt szeretném kérdezni hogy a szakkálas agámát lehete kézre szoktatni mint a kaméleont?

2011. júl. 24. 12:59
 6/8 Offthewall válasza:
Kérdező én se vennék neked, ha nem ismernéd a mondatvégi írásjeleket ennyi idősen! xD
2011. júl. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Pont a kaméleont nem nagyon ajánlatos kézre szoktatni, mert egyedül a sisakos kaméleon az egyetlen kamcsiféle, ami nem hal bele a fogdosás okozta stresszbe.


Viszont a szakik nagyon is szeretik a tapogatást, simogatást!

2018. júl. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: Amúgy vagy a szoba nemigen észrevehető sarkába tedd a szaki-terráriumot, és titokba vásárold meg a gyíkot; vagy vidd haza és mondd azt, hogy: Találtam az utcán.
2018. júl. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!