Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Érdemes volna zöld anolisz...

Érdemes volna zöld anolisz tenyésztésbe kezdenem profit céljából? Ha nem mit lenne érdemes tenyészteni?

Figyelt kérdés
Leopárd gekkó,Szakállas agáma,gabona sikló ezeket már elég sokan tenyésztik
2012. jan. 19. 21:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Elárulom: semmiféle állat tenyésztése nem éri meg.
2012. jan. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Tapasztalatból mondod?Ismersz olyat aki már becsődölt ezen a téren?(csak hüllőre gondolok)Egyébként meg köszönöm a válaszod!ÉS nem úgy gondoltam hogy valaki ír egy random állatot akkor én holnap elmegyek és megveszem. :)De nagyon érdekel ez a téma és most lehetőségem is volna rá bár csak kisebb hüllőket(max 35cm)És jelenleg is vannak hüllőim.
2012. jan. 19. 21:42
 3/11 anonim ***** válasza:
Görög teknősöket tenyésztek, most már csak saját magam miatt, mert nem éri meg eladnom őket... ráadásul papírok nélkül, hisz mindet kaptam rokonoktól erről arról... nagyban éri csak meg, papírokkal... ne remélj nagy bevételt, főleg ha öntartónak szeretnéd őket és még te is jól járj...
2012. jan. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát gondoltam hogy nem kaszálnék vele nagyot, de már az is jó lenne ha legalább eltartanák magukat :D de egy kis plusz zsebpénz se lenne rossz no meg a sikerélmény.És alapból az Zöld anolisz tenyésztésről mi a véleményetek? mindig látni az állatkereskedésekben, de hirdetésekben nem gyakran látni.Esetleg más?Pl ha külföldi börzéről hoznék be valami ritkábbat? ÉS köszi a válaszodat!
2012. jan. 19. 22:11
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Tapasztalatból mondom, hogy nagyon nem éri meg ilyesfajta vállalkozásba kezdeni. Eltartani magatokat 100000%, hogy nem tudjátok. A hüllőzés most nem nagyon megy, aki nagyban csinálja, még ott is adódnak nehézségek (baráti körben bőven akad ilyen).... Amit tudok, és szintén tuti forrásból, az az eleségállat tenyésztése. Arra mindig szükség van, pláne jól jöhetsz ki belőle, ha hüllős vagy egyéb állatkereskedésekbe tudod eladni az "árut".

Gondolok itt vagy rovarfélékre, vagy rágcsálókra.

Rágcsálós ismerős van, ő heti 1x visz egereket pár helyre, és olyan jól megy nekik, hogy az asszony se dolgozik, és van mellette gyerek és családi ház. Csak ugye azt nagyonnagy tételben kell nyomni... Több száz (vagy ezer?) egér, és patkány se árt. Etetni-itatni kell, kaját nagykerből tudsz olcsón szerezni, almot, faforgácsot meg asztalostól... hely kell, meg bírni az esetleges szagot. Néha frissíted az állományt, hogy ne legyen belterjes... én inkább ezt ajánlom.

2012. jan. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
egyetértek az előző hozzászólóval... hiába keltek ki a teknőseim 100%-os arányban is, az állatkereskedésben tizedéért veszik át amennyit ér, háztól meg nagyon lassan viszik el... és akkor sem kérheted meg azt az árat amennyit ráfordítottál... én ezért már csak hobbiból tenyésztem őket, az örömért amit adnak...
2012. jan. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. jan. 20. 13:29
 8/11 anonim ***** válasza:

nem, nem volna érdemes, de azért csak próbálj neki, mert ha mi azt mondjuk, hogy NE! attól még megcsinálod.

és még azt is akarom mondani, hogy úgy, hogy FOGALMAD SINCS arról milyen állatot is akarsz tenyészteni, akkor hagyd a p*csába...

már egyszer leírtam valahova, hogy miért is NE vágjunk bele a hüllő tenyésztésbe, de te vagy lemaradtál róla, vagy amúgyis lesz*rtad, mert b*zdmeg az ki a f*szt érdekel másnak a sz*ros problémája, ide nekem azonnal és p*csöt vakarászva meggazdakszom zöldanolisz(????!!!!!) tenyésztésből... de azért elmondom a lényeget: párduc kaméleon. sokhelyre szállítani kevésért. nagyban gondolkodni.

és még valami.. nem kell párduckaméleont tenyésztened, de szerintem az az egyik könyebben tenyészthető és kib*szott drága állat (just sayin)( most az egyik oldalon 99 ezerért akarnak rátukmálni embereket párduc kamélonra.. bár az már pofátlaun sok!) szóóóval ha nem is párduckaméleon, de zöld anoliszt bazeg ne tenyéssz, mert SENKI nem veszi.. aki mást mondd az hazudik!


és már amúgy ki vagyok borulva, hogy 1: az aki tenyészteni akar és nem fog bebukni vele, az nem gyikre rak ki kérdéseket, hanem tenyésztőkkel beszélget,kimegy börzékre, és megtapasztalja milyen is ez az élet,(ott amugy minden szép és jó, de amugy egy cseszett nagy kűzdés az egész)és, hogy mégis mi a nagy büdös helyzet az országban. 2 én tudom, hogy nehéz munkát keresni az országban, de valljuk be, át kéne ezt gondolni mert.. a) az állat is eszik, főleg a hüllő, mert ugye neki csak élő jöhet, és minnél változatosabban. és amikor bemegyek egy üzletbe és meglátom, hogy 40 ft!!!! a tücsök darabja.. legszívesebben eret vágnék, hogy mekkora pofátlan, gerinctelen emberek ezek a kereskedők.. amugy ők is értik a dörgést.. azt árulják drágán amit megvesznek.. tücsök mindig kell---> emeljük az árakat. teljesen normális, de amikor én kereskedő voltam 25-nél sose adtam többért a (nagy) tücsköt.. hát hol élünk?? b) mi lesz ezzel ha nem veszi meg senki? mert ugye nem tudja neked garantálni senki, hogy Te majd egy istencsászár leszel és dőlni fog be a pénz.. amugy 90%-ra bizosan megmondom, hogy bele fogsz bukni...


amugy sok sikert az egészhez.. remélem elraktározod belőle a fontos infókat és segítettem.


ja é utólagosan is bocsánatot kérek a vulgaritásomért, de sajnos nem jut el az emberek agyáig, ha nem mondod ki kerek perec a dolgokat és az volt a szándékom, hogy ne dobd bele a énzed ebbe a romhalmaz kisállatozásba, mert teljes csőd...



amugy teljesen igaza van mindenkinek aki azt mondja eleség állatozz. patkány, egér, csótányos, sáska, tücsök, lisztkukac, gyászbogár, viaszmolylárva, rózsabogárlárva, vörösszúnyoglárva.. na ebben van pénz, ebbe menj bele, mert ez tuti biznisz, de kifejezetten állatot ne, mert az tényleg kaka...

2012. jan. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hát köszi a válaszodat , de fentebb is leírtam hogy jobb esetben sem arra számítanék hogy dől a lé, és most amúgy is fogok venni hüllőket és csak kicsiben csinálnám ezt a tenyésztés dolgot nagyrészt sikerélmény céljából max 2 terrárium lenne 2 nagy csoporttal.(jelenleg ezért gondolkozok hogy 1 nagy hüllőt vegyek vagy egy csoportot kisebb gyíkokból.Köszönöm a válaszodat tanulságos volt.
2012. jan. 20. 21:38
 10/11 anonim ***** válasza:

na az úgy meg tuti bukta, mert nincs meg a neved, és nem is lesz.. sajnos ez van.

amugy nem hülyeség, hogy eleség állatozz, én is gondolkodtam rajta, de sajnos még nincs meg a hely, de 1-2 éven belül ha minden igaz akkor meg fogom tudni csinálni.. abból nagyon szépen lehet profitot csinálni. csak ugye meghallják az emerek, hogy csótány és "úúú na ne!fúúj" közbe csak képzeld el mennyi agáma, anolisz, gekkó van m.o-n főleg, ha pesten csinálod...

iszonyat keveset esznek, és gyorsan szaporodik.. egy sztroi: beraktunk 5-6 dúbiát egy kis kínais dobozba, 2 héten belül minimum 60 kis dúbia volt benne (egy ára olcsóbb helyen is 60 ft) azt 40-ért eladod állatker.-be 2400 .. 5db dúbiából, tegyük fel 100 db-od van (nagy, "tenyésznek"), havonta 1000-ret tudsz eladni 40 ezer minden hónapban és ez kb a legkevesebb... iszonyat pénzek vannak ebben. csak menj fel akárhova mennyien keresnek ilyeneket. van weblapod, és kész tuti üzlet. na most elmondtam neked, ami az én tervem, na nem baj... :D

2012. jan. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!