Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mennyibe kerül az Aranyporos...

M&M ART kérdése:

Mennyibe kerül az Aranyporos nappali gekkó? Tartásáról adatokat is lehet írni!

Figyelt kérdés

2012. febr. 7. 19:59
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]


Itt 15 000 forintba kerül.

2012. febr. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem madagaszkári nappaligekkóm van, az majdnem ugyanígy néz ki, csak a madagaszkári én azt hiszem 14 évig él, az aranyporos meg csak 6 évig.


Kell a terrárium tetejére tenni egy Repti glo 5.0 izzót, abban van UV fény. Én azt használom, jól bevált, pedig csak 15Wattos.


A többi meg le van írva itt:

[link]

De az eredeti élőhelyükön az átlaghőmérséklet 26-27 fok, úgyhogy az a 40 fok kicsit sok amit írnak. A lámpa alatt 30 körül kell legyen szerintem, de végülis mindegy, mert ha melege van úgyis arrébb megy.


Az erdejükben sok eső esik, mindig nedves, párás a levegő és sok a növény. Ha nem fújsz be elég párát, akkor nem tud elég gyorsan le vedleni, és sokáig olyan félig levedlett állapotban lesz, ezt már tapasztaltam :/ Úgyhogy napi 2x kell be spriccelni vizet az üveg falára is, hogy onnan tudjon inni, de plusz vizet tálakba is lehet betenni, az is párolog valamelyest.


Ez a szobai futóka jó a terráriumába, mert ez olyan igénytelen, hogy megmarad a párás vizes környezetben még akkor is ha nem kap elég fényt: [link]

De lekakálja a leveleket ezért jobb ha cserépben van, hogy kivehető legyen, lemosható.


Terrárium tisztításkor én nem szoktam kivenni az állatot, csak ecettel nem nyúlok be, mert akkor nem kell kivenni, kirohan magától. Csak vízzel tisztítom.


Az élőhelyükön sok páfrány van, de nekem az nem maradt meg a terráriumban, egyszer próbálkoztam vele.


A szobában is szeret szabadon garázdálkodni, falon mászni, ablakon, csak akkor fűteni kell a lakást legalább 24 fokra. És olyan okos, hogy feltalálja magát. Nekem akváriumból ivott vizet és kifeküdt az akvárium fölé a lámpa tetejére melegedni. Aztán fel az ablakra, az ablak alá meg raktam egy magas vödörbe tücsköt. És ha éhes volt, lemászott enni. Most épp be van zárva terráriumba, azért beszélek múlt időbe.


Ők ilyen helyen laknak egyébként, érdemes megnézni:

[link]


[link]


Úgy odavinném elengedni :/


Különben nagyon aranyos kis állatok, kedvesek, félénkek, de ha betanítod, akkor tud csipeszről enni, és ha meglátja a csipeszt, már odarohan és megharapja az üres csipesz végét is :)

2012. febr. 8. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Változó. Neten lehet találsz olcsóbbat 8-10.000-ért, de állatkereskedésekben a 15-20 a reális.

Szépek amúgy nagyon..:)

2012. febr. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!