Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mivel etessem a teknősöm?

Mivel etessem a teknősöm?

Figyelt kérdés

Sárgafülű ékszerteknősöm van 2!

ma vettem őket és olvastam, h halat kell enniük főként és naponta!

fehér hal eledelt vettem nekik (szárított), elég picikék még, és arra lennék kíváncsi, h mit vegyek még nekik? muszáj rendes hal (fagyasztva) vagy jó, ha pl egyik héten fehér halat, másik héten mondjuk rákot, utána olyan szív-mixet, csontit, káposztalevelet adok nekik?

vagy muszáj vennem rendes halat??


előre is köszönöm :)


2012. febr. 20. 22:02
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

köszi :D

vmi hasznosabb válasz??

2012. febr. 20. 22:11
 2/13 anonim válasza:
teknős kajával
2012. febr. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nekem vörösfülű van, négy. Az etetésük nem tér el, úgyhogy mondom, hogy én mit adok nekik:

- leginkább és elsősorban ezt a fehér szárított halat kapják, amit te is vettél (gondolom). Egyesek azzal riogatnak, hogy csak a fagyasztott hal jó, de ez nem igaz. A szárított ugyanúgy megfelelő (állatorvos többször megerősítette!). Ha kicsik még a tekik, akkor törd el nekik kis darabokra, mert még nem fogják tudni megenni maguktól. Később majd megtanulják persze szétcincálni. :)

- szoktam nekik adni néha szívmixet is, régen nagyon szerették, de már nagyok, és fél fogukra sem elég. :) (Figyelj oda, ha ilyet adsz!! Törd ezt is kis darabokra, amíg kicsik a tekik! Ha nagyon mohón esznek, ne egyszerre add oda az összes darabot, hanem csak egyesével, ugyanis nekem előfordult, hogy ezt a szivacsos izét nem rágták meg rendesen, és csak nyelték az újabbakat... végül a torkukon akadt az egész, és nem tudtak mit csinálni, szemöldökcsipesszel kellett kiszedni belőlük a kaját. Ha ilyen előfordulna, semmiképp ne ess pánikba, mert egy éjszakát is kibírnak víz alatt, nem fognak pár perc alatt megfulladni. De segíts akkor nekik.)

- Picinek az enyémek nagyon szerették a kis bolharákokat. Ezt addig érdemes csak adni, amíg tényleg kicsikék, mert különben három zacskónyi sem elég. :) Tehetsz rá vitamincseppet, és ne kizárólag ezen éljenek, mert ez tényleg nem nagyon vitamindús.

- adhatsz nekik zöldségeket: az enyémek szeretik az uborkát pl., vagy almadarabokat (kicsire törve minden, persze. Ezt amúgy nem biztos, hogy megeszik, nálam a négyből három hajlandó csak ilyesmit enni. :))

- Régebben néha adtam kevés(!) párizsit is, amit amúgy nem nagyon szabad, főleg nem sokat, de kis "jutalomfalatnak" mondjuk elosztottam egy szeletet köztük, annak örültek. Nagyon kicsiknek ne add, mert hasmenésük lehet tőle.

- adhatsz nekik májat, szintén nem kell ezt sem túlzásba vinni, főleg, mert nagyon koszolja a vizet.

- horgászboltból vehetsz különféle kukacokat, meg mindenféle "undormányt" :P, akár kisebb halakat is... A halaknál megvan a veszélye, hogy nem eszik meg, és csak több háziállatod lesz :P, de ki lehet próbálni.

- én a házban lecsapott legyeket és hasonló dögöket is oda szoktam adni, hadd éljék ki a vadászösztönüket. :)


A lényeg, hogy ne etesd őket túl! Amíg kicsik, valóban lehet naponta etetni őket, de később állj át a 2-3 naponta etetésre. Nem jó az, ha elhízik egy teki.


Ha nem gond, adok még pár tippet is, persze nem muszáj megfogadni. :)

Mivel tél van, ne ijedj meg, ha lomhábbak, esetleg étvágytalanabbak. Nekem volt olyan tekim, amelyik közel két hónapig szinte semmit nem evett, csak aludni akart. Semmi gond, ez természetes ilyenkor.

Ha úgy látod, hogy bedagad valamelyiknek a szeme, vagy puhul a páncélja, esetleg kedvetlenebb és nagyon nincs étvágya (főleg, ha amúgy nem látod jelét, hogy téli álmot aludni - sajnos néha nem könnyű megkülönböztetni a betegségtől) vidd orvoshoz, mert ilyenkor vitaminszuri kell nekik. De, ha időben vagy, akkor minden gond nélkül meggyógyulnak.

Akkor se lepődj meg, ha - főleg később - verekedni fognak, és akár sérüléseket is okoznak egymásnak. Sajnos előfordul. Ha vérző seb van, szerezz be betadint.


Tedd ki őket néha sétálni a szobádba, és hagyd, hogy az öledbe másszanak, foglalkozz velük. :) Így megszoknak, és maguktól is mennek majd hozzád. Nagyon kezesek tudnak lenni. :)

2012. febr. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Muszáj rendes hal (fagyasztott,nyáron frisset is foghatsz majd nekik) , a fehér hal,szívmix,rákok stb csak nasi legyenek.

vehetsz nekik élő tubifexet is csemegének,a csonti jó,az is mehet,vagy a lisztkukac . A gilisztát is szeretik,de azzal óvatosan mert zsíros (állitolag?)

A fő táplálékuk a hal legyen,kiegészitének mehetnek ezek a száritott vackok,ezeknek nem túl magas a tápértékük. Azt a szines teknőstáp szutykot meg kerüld el. Csirkehúst is ehetnek ha úgy adódig,hogy van egy két cafatka nekik is.

Nem tudom mennyi idősek,de ha még fiatalok nem valószinü,hgy rajongani fognak a zöldségért-gyümölcsért,de azért kinálhatod őket. (vizinövényeket,hinárfélét is vehetsz) . A salátát nem ajánlott,vagy csak ritkán a rengeteg evgysze rmiatt amivel kezelik.

2012. febr. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
mindenféle szárított és tápanyagszegény kajával nem lesz hosszú életű. Ha nincs gusztusod a fagyasztott halakat feldarabolni neki, akkor ajándékozd el őket, mert a legjobb kaja a nyers hal neki...
2012. febr. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ja, még annyi, hogy nagyon figyelj oda, hogy nem tudnak-e kimászni az akváriumból! Nagyon szeretnek szökni ugyanis.

Hányszor találtam őket a szoba különböző pontjain, mikor hazaértem az iskolából... Ez nagyon jópofa volt mindaddig, amíg egyszer arra nem értem haza, hogy az egyik lezuhant az emeletről a földszinti kőre... Szörnyű látvány volt. Amúgy nem lett semmi különösebb baja, mármint hosszútávra. (Akkor elájult, meg megrepedt a páncélja. :()

De megnyugtatásnak: ez kb. 13 éve volt, és a mai napig él és virul ő is, mint a többi. :)

A lényeg, hogy ha mégis ki tudnak mászni, zárd rájuk napközben az ajtót. A szobában valószínűleg semmi bajuk nem lehet, ha kijutnak (ezt persze te tudod, hogy milyen a berendezés), de ne csámborogjanak a házban/lakásban felügyelet nélkül, mert akkor tényleg megsérülhetnek.

2012. febr. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat! :)

megfogadom a tanácsaitokat!


a halról még annyit h mikor jobb idő lesz tudok nekik adni, nincs bajom azzal, h szét kell darabolni (van saját tavunk, és a balatonra is sűrűn járnak apukámék horgászni+ vetetni is tudok velük horgászboltoból mindenfélét) de ilyennkor nem gond ha 1-3 hónapig nem kapnak halat, csak ilyen fehér halat?

vagy vegyek nekik mindenképp fagyasztottat?

2012. febr. 20. 22:54
 8/13 anonim ***** válasza:
Vegyél igen.
2012. febr. 20. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
rendben! köszönöm a válaszokat! :)
2012. febr. 21. 08:56
 10/13 anonim ***** válasza:

Nekónk a fagyasztott nem vált be, úgyhogy kb. 15 éve szárítottat kapnak, direkt kikértem az állatorvos véleményét, hogy ez tutira nem baj-e, és azt mondta, hogy semmi gond, mert ugyanolyan jó, ráadásul kapnak külön zöldséget, húst is, szóval nyugodtan lehet így adni.

Azt is mondta, hogy teljesen egészségesek (bizonyos időközönként látja őket akkor is, ha nem betegek), mindig megdicsér, hogy ritkán látni ilyen jól tartott állatokat.

Szóval én nem osztom azt a véleményt, hogy csak a fagyasztott hal a jó, de ha te azt akarsz nekik adni, akkor persze egészen nyugodtan. :)

A lényeg, hogy változatosan egyenek, inkább ez a fontos. És amúgy is rájössz majd, hogy ők sem egyformák, nem is esznek meg mindent, amit a nagykönyv szerint kellene nekik, meg változik is az ízlésük. Pl. előfordul, hogy megunnak valamit, és nem hajlandóak azt egy ideig megenni. Egy teknősöm most egész télen kizárólag az ún. teknősmüzlit volt hajlandó megenni, illetve abból is kiválogatta a piros szemeket, és a fehéreket meghagyta. Na, pl. a müzli szerintem sem egy megfelelő étel számukra, de ő kizárólag azt ette, csinálhattam vele bármit, ha azt nem kapott, inkább semmit sem evett. Most már szerencsére visszatért a halra.

Szóval fura kis lények, de imádom őket. :)

2012. febr. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!