Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hogy tudnám barátságosabbá...

Hogy tudnám barátságosabbá nevelni a két leopárd-gekkómat?

Figyelt kérdés

Most terraplázán vettem két kb 8-10 centis leopárd-gekkót. egész nap a kis odújukban kuksolnak és amikor pl adok nekik be egy kis tücsköt vagy vizet cserélek, vagy bepermetezek, akkor mindig megrémülnek amint elhúzom a terrárium ajtaját. Mit tegyek, hogy a gekkóim ne legyenek ilyen kis beszariak?


Illetve még azt akarom megkérdezni, hogy hogyan lehetne őket kicsit átszoktatni a "nappali életmódra", hogy ne egész nap a búvóhelyen legyenek?

Válaszotokat előre is köszönöm!


2012. febr. 21. 22:55
 1/7 anonim ***** válasza:
ne akard átszoktatni nappali állattá mikor éjszakai lény. kicsit jobban utána kellett volna nézni, mielőtt megvetted volna. Mikor lekapcsol a lámpa utána 1óra múlva már biztos h kihűltek, akkor vedd kézbe tetszeni fog nekik a kéz melege.
2012. febr. 22. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
szép lassan, finoman nyisd ki a terrárium ajtót meg ne oda spriccelj ahol vannak hanem az ellenkező irányba. ha még újak nálad had szokják az új terráriumot/környezetet.
2012. febr. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kb mennyi idő amíg megszokják az új helyet?
2012. febr. 22. 19:03
 4/7 anonim ***** válasza:
1-2 hét
2012. febr. 23. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Minél kevesebb stressz érje őket amíg megszokják az új helyüket. Próbáld meg majd csipeszről etetni őket, és akkor megszokják, hogy benyúlkálnak hozzájuk. Semmiképpen sem szabad hirtelen mozdulatokat tenni, és ne akard minden áron kivenni őket.

Hiába mondják mindenkinek, hogy kéz szelídek, ez nem azt jelenti hogy babusgatásra vannak.

A türelem a legnagyobb erény ilyenkor!

Ezek a gekkók még kicsik. Minél nagyobbak lesznek, annál szelídebbek.

Átszoktatni ne próbáld meg őket. Ezzel számolhattál volna mielőtt megveszed őket.

Az ember általában "dísznek" veszi a hüllőket, és azzal tud kedveskedni az állatnak, ha olyan körülményeket biztosít neki, ami nem sokban tér el az eredetitől.


Talán nem túl kemény szavak ezek, de sajnos elképzelni nem tudom hogy hány embernél pusztulnak el nap mint nap hüllők azért mert nem megfelelően vannak tartva. (Persze ez nem feltétlenül igaz rád, általánosságban beszélek.)


Sok sikert a nevelgetéshez :)

2012. febr. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi az infókat!

Szóval, én át akarom szoktatni a nappali életmódra csak azt szeretném elérni, hogy villany oltás előtt is legyenek kint az odújukból. Amikor elmentem egy kereskedésbe, láttam, hogy ott napközben is kint napozgatnak lófrálnak és én is csak ezt szeretném.

2012. febr. 24. 11:16
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha hozzád szoknak, akkor majd elöl is fognak napozni, sokáig a mi (4) gekkóink is elbújtak.
2012. febr. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!