Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Kb 9 hónapos szakállas agámána...

Kb 9 hónapos szakállas agámának hány naponta adjak enni (tücsköt, liszt kukacot), és hány darabot?

Figyelt kérdés

2012. márc. 17. 19:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezt ki kell tapasztalni. Nekem kb egy éves és két naponta megeszik 5-8 nagy tücsköt. De volt időszak, amikor megunhatta és nem nagyon ette a tücsköt, akkor napi 10-15 lisztkukacot evett.


Elvileg rá kellene szoktatni a növényi kajára, de nem akarja az istenért se :)

2012. márc. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A lisztkukacnak nincs tápértéke, azt ne adj neki.

A 9 hónapos szakinak én 2-3 naponta adnék, és most már többször növényi eredetűt. (Jön a jó idő, egyre szélesebb lesz a választék. Pitypang levél, rukkola, hasonlóak. Fejes salátát és spenótot ne. A salit azért ne, mert nincs benne semmi, jóformán csak víz, a spenót pedig megköti a Kalciumot, ami elengedhetetlen a szakinak.


Szóval ha fehérje eredetűt adsz neki akkor inkább a tücsök, illetve csótány az amit javaslok, esetleg jól bevitaminozott gyászbogárlárvát. (De egyébként is vitaminozni kell mindent.)


Remélem segítettem,

Üdv!

2012. márc. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Tényleg? én az 5 hónaposomnak akkor nagyon sokat adok:/ napont 5-6 és 6 nap után hagyok szünetet 2-3 napra..
2012. márc. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egy 5 és egy 9 hónapos szaki között sok különbség van ám, majd meglátod. Igazából alapjáraton sokat esznek. Szerintem ha az alapelvek be vannak tartva, akkor nem lehet elrontani. Tényleg ki kell tapasztalni hogy hogyan és mennyit eszik. :) Az tuti hogy sokat.

Túletetni nem igen lehet őket, ha már nem kérik abbahagyják az evést.

A lényeg hogy 1-1,5 éves korára inkább zöldet kapjon mint rovar eredetű táplálékot. Addig a megfelelő fejlődés a fontos. :)

Nekünk most van 2 felnőtt szakink, több mint 1 évesek, és 9 kicsi. A nagyok van hogy naponta esznek keveset, (télen rukkolát kaptak, nagyon szeretik, na meg tücsköt), de van hogy 3-4 napig nem fogadnak el kaját.

A nőstényt tojás rakás után hizlalni szoktuk, igaz akkor ő is zabásabb... 10-15-20 nagy tücsit simán legyűr. :))

A kicsik kb. 1 hónaposak ők minden nap kapnak enni, és fejenként 3-4 kistücsit megesznek.

2012. márc. 20. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Eredetileg kaptam vele "2 hónapra elegendő" kaját(liszt kukacok, tücskök) de az én kis agámámnak, olyan az étvágya, hogy kb 2-3 hét alatt mindjárt elfogy :D Vagy csak én vagyok vele, tul kedves, és tényleg sokat adok neki, vagy nem tom :D
2012. márc. 26. 06:20
 6/6 tapicuki válasza:
Minden nap, es sok gyümit is:)
2012. ápr. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!