Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Tudnátok segíteni ékszerteknős...

Tudnátok segíteni ékszerteknősöm terráriumának kialakításában?

Figyelt kérdés
Két éves lesz, már 17 cm-es a páncélhossza és egy 50 literes terráriumban van. Azt olvastam, hogy a terrárium mérete a teknős méretének ötszöröse legyen hosszában, vastagságban pedig háromszoros, magasság pedig kb kétszeres. Nekem ötven literes terráriumom van, hossza a teknős hosszának a háromszorosa, úgyhogy most már erősen kezdi kinőni. Szeretnék végleges méretű terráriumot venni, amiben ellesz élete végéig, ami legalább 30 év még. Éppen ezért szeretnék egy jó kialakítású terráriumot. Arra gondoltam, hogy legyen napozó ( teljesen száraz) része, amihez ki tud sétálni a vízből. Szeretnék nagy úszórészt biztosítani a teknősnek de szeretném, ha akar akkor tudjon kimenni a száraz köves részre ahol nem éri víz. Mióta megvettem azóta egy kis napozó köve van az nyújt neki egy kis szárazabb részt, de azt is már rég kinőtte. Nézelődtem az interneten, ezt találtam: [link] Ha esetleg a link mást hoz ki akkor a 180- as cikk számot kell nézni. Ilyesmire gondoltam, alul felül bekavicsoztatnám stb. Mi a véleményetek? Szerintetek meg lehet máshogy is oldani, mert ez ugye 20 ezer, de ugyan ilyen méretekben van feleennyiért terrárium, amihez nem tartozik a kiugró, és azt valahogy meg lehet házilag szerkeszteni? vagy ez jobban megéri? Várom a válaszokat!

2012. márc. 30. 23:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem sokkal olcsóbban is ki lehet hozni egy ilyen terráriumot... Nem kell magasnak lenni inkább nagy alapterületű legyen. Szigetet pedig kövekből vagy valamiből is lehet csinálni...
2012. ápr. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 AlanLoyd ***** válasza:
Hi, nekem ugyanilyen aksim van a teknőcöknek. Tavaly nyáron vettem nekik, nagyon szeretik, a napozó is jól van kialakítva. Mondjuk az ára ezen az oldalon kicsit húzós, én fele áron vettem egy készítőtől. Ő mondta, hogy ha van valakinek egy kis ügyessége és türelme simán ki tudja hozni jó áron. Az üveg leszabatása nem nagy összeg, az összeállításnál a ragasztó értéke kb 2000 Ft, persze van drágább is, de az már igazából részlet kérdés. Az ilyen napozóval az a gond, a feljáró tetejéig fel kell nyomni vízzel, mert ha nincs a feljáró beborítva valami anyaggal, nem bírnak majd a tekik kimászni, mert visszacsúsznak. Egy ilyen akvárium 10.000 Forintból kihozható... Én még keretet is készítettem neki, így sokkal jobban mutat, és nem lehet leverni a sarkát még véletlenül sem... A keret a megmaradt ragasztóval és némi múanyag sarokléccel megoldható volt, a léc ára 1500 Ft volt és nem a legolcsóbb helyen vettem.
2012. ápr. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi hasznos volt! Tudsz segíteni hogy hol lehet üveget szabatni?
2012. ápr. 1. 22:55
 4/4 AlanLoyd ***** válasza:
A google-ba ha beírod, hogy üvegest keresel,több találatot is ki fog dobni, ők mind szabnak méretre is, sőt készítenek üveget megrendelésre.
2012. ápr. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!