Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Szakálas agámát megéri tenyész...

Szakálas agámát megéri tenyészteni?

Figyelt kérdés

Ha veszek egy nőstényt, kikeltetem a tojásokat kikel mondjuk 5db azokat 8 hónapos korba eladom 10.000ftért De megéri? Ha beleszámolom azt a sok kaját amit megesznek... szerintetek?

Csótányt, lisztkukacot esetleg tudok tenyészteni de tücsköt nem...


2012. ápr. 1. 18:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Egy felnőtt nőstény tojásaiból nem 5 fog kikelni, hanem 15-20-25. (Feltételezve, hogy egészséges, teleltetett nőstényről van szó.)

Ne csak a kaját számold bele, hanem a világításukat is. Ha tudsz csótány tenyészteni, lényegesen jobb a helyzet, de itt Magyarországon nem biztos hogy megéri a dolog. (+ a bébi agámákat 1 napra sem hagyhatod ott, itatni őket egyenként, stb stb.)

2012. ápr. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom. Sose tartottam szakállas agámát. A kaméleonom az kiskorában még nem evett sokat, csak 1 éves kora után lett zabagép. Lehet hogy a szaki is ilyen. Nem?
2012. ápr. 3. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi szépen ezt vehetem nemnek...De majd talán megpróbálkozok egyel.

Hable: Nem így van:D A szakállas agáma még kicsit (5-6hónap kb) naponta eszik, és mindig éhes.Felnőtt korába (1-1.5évtől) már 3naponta eszik de akkor jóval többet mint kiskorába... De elvileg már "öreg" korára csak növényevő lesz...

2012. ápr. 3. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!