Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Teknős ügy. Sok kérdés?

Teknős ügy. Sok kérdés?

Figyelt kérdés
Az unokatesóméknak van teknőse,egy nagyon pici sárga fülű ékszerteknős.Egy körülbelül 10 literes akváriumban tartják.Az eladó azt mondta hogy ebbe nem nő olyan nagyra és megfelel ez is neki,de ez szerintem hülyeség.az unokatesómék meg még kicsik és megvették mert úgy gondolták minél kisebb annál aranyosabb.Van neki szűrője meg fűtője meg egy asztali lámpával is megvan világítva és ki is tud mászni mert van neki egy ilyen kimászó kő is bent.Nagyon megsajnáltam és azt mondta az unokatesóm,hogy nekem adja.Én viszont megfelelő körülményeket szeretnék nyújtani neki.Már a neten olvastam az etetéséről a betegségeiről hogy milyen vitaminokat kell neki adni,de konkrét választ nem találtam hogy mekkora akváriumba tegyem.Először egy kicsibe és ha megnő nagyba vagy rögtön nagyobba tegyem?Lehet mellé halakat tenni?Feltétlenül szükséges UV lámpa vagy az is jó ha csak egy sima lámpával van megvilágítva és majd kiviszem a napra?Etethetem guppikkal?Nagyon elszaporodtak ha beteszek neki kb 10-et szerintetek meg fogja enni vagy ott is szaporodnak tovább?Tehetek növényt vagy valami díszítő elemet az akváriumába?Bocsi a sok kérdésért.Köszi az értelmes válaszokat!:)
2012. ápr. 23. 13:55
 1/7 anonim ***** válasza:
nekem egy 50 literes terráriumban van (ugyan az mint az akvárium nyugi!), szóval elég neki a pici. mert ha nagyot veszel akkor nem kell már újat venni , de annak nehezebb a tisztítása mert több víz kell bele hogy elfedje a páncélját.(az enyém is pici sárgafülű).nem kell neki feltétlenül UV lámpa, megfelel a sima lámpa.vegyél ne tegyél neki bele 10 guppit mert annyit nem tud megenni, és csak szaporodnának tovább :) nekem mindig csak egy szárított halat eszik meg etetésenként(naponta kétszer etetem) remélem segítettem!:) ha van több kérdésed írj
2012. ápr. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen! köszi.:) Akkor szerintem veszek egy 50 literes terráriumot és abba fogom tenni.
2012. ápr. 23. 19:59
 3/7 Dioxyde ***** válasza:
hát egy 50 literes elég lesz neki ,legyen vmi kimászója és jól el lesz ott.Nekem régen ablaknál voltak szal én világítást sem raktam nekik.Az élő kaja az jó, ha nagy lesz akkor a 10 guppi nem fog gondot okozni neki:D amíg kicsi 2-3 darab elég neki,persze fő a változatosság ne csak halat adj neki...akváriumi növényt rakhatsz be mellé ,de valszeg megeszi szal tündér hínárt vegyél az olcsó.
2012. ápr. 24. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kajának én még ajánlanám a fagyasztott halat (én inkább tengeri halakat adtam az enyéimnek, de gondolom a tavi halak is jók), a szárított halat és az egyéb szárított cuccokat is imádják. Néha mehet egy kis reszelt répa vagy ubi. Meg aztán amit az enyémek még imádtak, és nagyon egészséges, az az élő lisztkukac vagy gyászbogárlárva. Amíg kicsi, addig nem árt gondoskodni a gyakori kalciumbevitelről, én régen a fagyasztott halat felkockáztam és beleforgattam kalcium porba, úgy adtam nekik. Érdemes külön helyen etetni (mondjuk egy lavorban vagy vödörben, amiben sose volt semmilyen vegyszer), mert nagyon hamar koszos lesz a víz, ha a helyén eteted. Érdemes még venni egy halakhoz való kis hálót, azzal meg halászd ki naponta a kakit, ezzel is óvod a tisztaságot. Növényt nem érdemes hozzá berakni, mert meg fogja dézsmálni. :)
2012. ápr. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a segítséget!:)
2012. ápr. 26. 06:45
 6/7 anonim válasza:

nekem is 10 literesbe van, de még 2-3cmes!!!

nagyon jól elvan :D

2012. máj. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

A válaszaitok sajnos alapjában véve tévesek.


1.) Az UVB fény hiánya visszafordíthatatlan csontritkuláshoz vezet, mivel a napozás által keletkező D3 previtamin a kalcium csontokba való beépítésének előfeltétele! Ezeknek az állatoknak emiatt létszükséglet a Nap fénye, melyet fogságben minőségi ultraibolya fényforrásokkal tudunk pótolni. Enélkül páncéldeformáció, a végtagok görbülése, extrém esetben pusztulás vár rájuk. Ez lehet, hogy évek során fajul el ennyire, tehát nem érv az, hogy van olyan, aki vígan tartja így az állatait. Ez hibás gondozási szemlélet, melyre a hüllők túl hatásos betegség-rejtő képessége miatt gyakran csak az utolsó utáni pillanatban derül fény.


2.) Az akvaterráriumról (nem terrárium!): az ilyen nagy úszásigényű teknősfajoknál, mint az itthon elterjedt ékszerek, extra nagy akvaterráriumra van szükség, mely sokkal közelebb áll az akváriumhoz a benne lévő vízmennyiség miatt, mint a régi szemlélet szerinti száraz terráriumhoz. Egyetlen kifejlett hím sárgafülű számára például a minimális élettér 120x60x60cm-es, benne 45 cm vízzel és egy úszó napozó szigettel. Ha egy kifejlett nősténnyel együtt tartod, és az 20 centinél nagyobb páncélméretű, akkor 180x60x60cm-es az elfogadható élettér 2, maximum 3 példány számára.


Az apró, tehát minden 80cm hosszúságnál rövidebb akvárium használata sekély vízzel teljességgel természetellenes és káros tartási mód számukra.



A tartás legfontosabb részleteit az alábbi cikkekből tudjátok elsajátítani:


Ékszerek, pézsmák gondozása:

[link]


Vízminőség, szűrés és akvárium méretek:

[link]


Modern világítás teknősöknek és más hüllőknek (UVB+Melegítőlámpa):

[link]

2015. szept. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!