Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Teknőst szeretnék kérni...

Teknőst szeretnék kérni szülinapomra. Jó ötlet szertintetek?

Figyelt kérdés

Nehéz tartani?

Kérlek írjátok meg azt is, hogy mit eszik és, hogy mekkora kell legyen az akváriuma és milyen időközönként kell tisztitani.


2012. máj. 6. 14:42
 1/6 anonim ***** válasza:

teknőskaját eszik.

tartása nem nehéz csak takarítani kell.én hetente takarítottam de nemtudom más h van ezzel.mindenesetre az akváriumot töltsd tele vízzel hogy a teknős elmerüljön benne de legyen egy olyan hely ahol ki tud jönni. egy kis szárazföld!

én ennyit tudok mondani lehet nem a legokosabb dolgok de tapasztalataim szerint nekem beváltak.

2012. máj. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én csakis olyan állatot tartanék, amely értékeli az ember közelségét, azaz nem csak te kedveled a társaságát, hanem ő is a tiedet. A teknős buta mit a föld, általában azt lesi ki mikor akarja megenni, vagy ő mit tud megenni, de semmi szüksége az emberre.


Egyik rokonom tartott teknőst, szerencsétlenek évekig be voltak zárva egy terráriumba (ami nem akvárium!), aztán nem tudom mi lett velük, de gyakorlatilag éveken át egy magánzárkában éltek. Hiába voltak jól voltak tartva úgy nézve, hogy kaptak enni és ki volt takarítva a helyük, attól még felért egy börtönbüntetéssel.


Szóval tarts inkább macskát, az odajön hozzád, dorombol, és megtalálja a helyét közöttetek.

2012. máj. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
akkor már inkább hörcsögöt vagy papagájt ha mindenképpen kisállatot akar tartani!nem utolsó?
2012. máj. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Larra98 válasza:
nekem van teknősöm és nagyon cukiik.:$ abszolút megérte.:D én naponta kétszer etetem őket : este és reggel. a takarítás..kb két naponta. de én hetente takarítom, mert van víztisztító.:D ehet granulátumot, vagy lisztkukacot, egyebek..az állatkereskedésben megtalálható.:D
2012. máj. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én 18 év alatt nem ajánlom a teknős tartást.

Egy hüllővel nehezebb dolga van az embernek, mint gondolná. Ráadásul pont a teknős az, amit megvesznek, aranyos meg minden, de a gyerek játszani akar vele, az meg nem megy egy ilyen állatnál. Simogatni sem lehet, nevére sem hallgat. Kaja szempontjából csupán azért kényes csak, mert sokan csak a szárított tápot adják nekik, amibe előbb-utóbb belepusztul az állat. Sokan rosszul tartják őket.


De amúgy nem nehéz tartani. Őszintén, a lehető legnagyobb akváriumot/terráriumot kell még az elején megvenni, mert ha nem így tesz az ember, akkor ahogyan az állat nő, úgy kell neki (mindig)nagyobbat venni. Ami nyilván többszöri kiadás. Persze a legjobb a kerti tó lenne, de ezt megint sokan nem engedhetik meg. (pláne ha az illető városban, társasházban él)


Kaja szempontjából a legfőbb tápláléka a hal. A legjobb a fagyasztott hal, zsigerekkel együtt. Ebben minden számára fontos tápanyag megvan. Továbbá szeretik a gyümölcsöket és zöldségeket is. Meg kell kínálni mindennel és majd akkor eldől, hogy mit is szeret a teknős. (az enyémek pl.: a hagymát nem szeretik)

Az etetéssel is vigyázni kell, nem szabad túletetni és alultáplálni sem.

2012. máj. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2012. máj. 7. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!