Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mi a teendő akkor, hogyha ma...

Mi a teendő akkor, hogyha ma 2 körül a kis ékszerteknősünket kitettem a fűre, a kertbe (néha kivisszük, hogy ne kelljen az egész életét abban az üvegketrecben töltenie) és otthagytam 10 percre, és mire visszajöttem eltűnt?

Figyelt kérdés
Már átkutattuk a kertet, de sehol semmi. Minden segítség jól jönne! Tettem ki neki egy tálcán vizet, meg egy kis teknőstápot. Lehetséges, hogy rátalál?

2012. máj. 6. 20:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem is eltűntek régen a kertben a teknőceim, ráadásul nem is én engedtem ki őket, hanem képesek voltak mindketten kiugrani az erkélyről (ahova szintén egy résen át mentek ki) a kertbe. A végén a kutya találta meg. :D Szóval kalandosak ezek a teknőcök.

Azt javaslom mindent kutass át többször is, azt is, amiről azt gondolod, hogy nem lehet ott. Ha csak hetek múlva kerül elő akkor sem lesz semmi baja. Ja és szerintem ha tudsz, akkor tegyél ki nyers halat, mert annak aztán van szaga, és könnyen rátalálhat. Remélem meglesz :)

2012. máj. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem még délután kellett volna intenzíven keresni, persze most már mindegy.

Valószínűleg behúzódik valami nedves helyre, haraszt vagy kő alá vagy csövekbe, ilyesmibe.

Nagyon alaposan kell keresgélni, kérd minél több ember segítségét, és mielőbb nézzétek át, mert ha esetleg elkezd mászkálni nagyon messzire is eljuthat és akkor sajnos komoly feladat lesz megtalálni.


Máskor keríts el neki egy kis területet én homokozóban alakítottam ki neki helyet, kis tóval és elkerítettem, kövekkel, fadarabokkal, ami kéznél volt és amin nem tud átjutni. Persze lehet ezt elegánsabban is, kis kerítéssel :)

2012. máj. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A (nyers)hal valóban jó csali. De legközelebb maradj velük és tartsd szemmel őket.

Ha a kerítésen nem tudtak átjutni, akkor valahol a fűben - vagy ahogyan előttem írták - valami nedves helyen vannak elbújva. Szeretik magukat beásni ilyen helyekre is, szóval figyelmesnek kell lenned, hogy megtaláld őket.

Kutassátok át mégegyszer, sávosan haladva. Zöld a fű, zöld a teknős, rá ne lépjetek.

2012. máj. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Remélem nálatok nem esik, mert akkor lehet az nehezítheti a dolgot... Bár kitudja, lehet előjön szaladgálni :D

Mindenesetre, ha még nincs meg mindenképp szólj a szomszédoknak is, hogy ha megtalálják fogják meg neked!


Sajnos nem tudok egyetérteni az elsővel, már csak azért sem, mert nagy veszélyben van a teknős a macskák miatt is!

Sajnos keserves tapasztalatom van róla, hogy bizony a cicát ez igencsak érdekli...

2012. máj. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ássatok egy lyukat a finomságot, és mivel eléggé jó szaglásuk van ezért valsz. oda fognak menni és ha belemásznak akkor valsz nem tudnak kijönni belőle.. most ez jutott eszembe csak..
2012. máj. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sokat segítettetek!
2012. máj. 8. 09:50
 7/7 anonim ***** válasza:
Délben ha kijön napozni akkor biztos meglatjatok
2012. máj. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!