Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Nem vedlik.! Mit csináljak?

Nem vedlik.! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
3 hete vettem egy újszülött királypitont és azt mondták két hét után levedlik és akkor lehet neki enni adni először..már több mint egy hete homályos volt a szeme pár napig de most semmi....félek hogy valami nem stimmel..mit csináljak? tudok neki segíteni valahogy? már megfürdettem kétszer is de nem látom semmi jelét annak hogy készülne vedleni...:S és még annyi hogy tényleg csa utána adja nei enni?

2012. máj. 6. 23:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Általában úgy van, hogy opálos lesz a szeme (homályos), és utána pár nappal vedlik le. Ne zaklasd őt, ez nem egy könnyű folyamat nekik. Ha levedlett azt úgy is észreveszed majd, addig ne stresszeld feleslegesen, pláne hogy újszülött.


Nem lesz baj, ne aggódj, csak figyelgesd hogy levedlett-e.

2012. máj. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

+

A víz külön stresszeli őket, nem igazán kedvelik.

2012. máj. 6. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
köszi....de amúgy azt olvastam az segít felpuhítani neki vagy ilyesmi..jó akkor nem zavarom szegényt, de tényleg ideje lenne már..több mint egy hét is eltelt már azóta hogy homályos volt a szeme.
2012. máj. 6. 23:37
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
kopaszd meg.
2012. máj. 6. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy levedlett már és nem láttad? Kutass a terkóban a bőr után, mert lehet már levedlett.


Egyébként azért nem szabad adni neki vedlés előtt közvetlenül, mert vedlés közben a kaja visszajöhet neki, ami nem igazán szerencsés.


De egyébként nem is túl éhesek ilyenkor vedlés előtt, mert arra koncentrálnak, hogy megszabaduljanak a bőrüktől.


A fürdetést akkor javasolják, amikor már elkezdett lejönni a bőre, de darabokban. Úgy segíthetsz neki, ha a terráriumot párásítod erre az időszakra. ("virágspriccelővel")

2012. máj. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
köszi szépen..spriccelek neki néha..de még mindig semmi:( amugy írtam hogy még soha nem evett..hát nem fog éhen halni? :SS szegény..és egész nap csak összegömbölyödve van..
2012. máj. 9. 23:34
 7/13 anonim ***** válasza:

Tudsz egy jó minőségű képet csinálni róla világosban? Az enyémeken szoktam látni hogy mikor vannak bőr ügyileg vedlés előtt, hátha képről is látszik.


Ha mást nem akkor próbálj meg így adni enni neki. De a legbiztosabb, hogy megkérdezed attól akitől vetted, hogy ő mit tanácsol. :)

2012. máj. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
aaaa levedlett :D dejóóóóó.<3
2012. máj. 13. 14:58
 9/13 anonim ***** válasza:

Juhhúúú! :) Mondtam én :)


Evett is már?

2012. máj. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
holnap megyek ugyis a hüllőbolt felé..szóval akkor veszel neki egérkét áááááááááá de izgiii :D remélem meg is fogja enni..hú basszus ugy örültem amikor láttam h végre vedlett..köszi a segítséget..spricceltem neki mindeg meg nem basztattam..:D
2012. máj. 14. 19:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!