Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Egy szakállas agáma terráriumá...

Egy szakállas agáma terráriumát mennyire drága fűteni?

Figyelt kérdés
Most tervezem hogy veszek egy agámát. Találtam is megfelelő terráriumot, egy 160x75x70cm-et. Csak attól tartok, hogy nagyon sokba kerülne ezt folyamatosan fűteni. Keressek inkább egy 120x60x60as terráriumot? Vagy az se lenne sokkal olcsóbb?

2012. máj. 10. 10:52
 1/4 anonim ***** válasza:
A 120*60*60-as terrárium épp a minimum méret.Én inkbb a nagyobbat venném meg,mert az állat életkörülményei sokkal jobbak lesznek.Mivel az agáma is nő ni fog,így nem árt minél nagyobb terrárium.Minél nagyobb a terrárium annál több idő kell a fűtéséhez,de nem hiszem,hogy sokkal többe kerülne a nagyobb fűtése mint a minimum terrárium fűtése.Ha állandó hőmérsékletet tartod,akkor nem lesz gond.Bár nem olcsó mulatság egy ilyen terrárium tartása.
2012. máj. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Válaszd a nagyobbat, pár centi nem számít.


Anyámnak van egy olyan elvetemült ismerőse, aki az egész terráriumot leszigetelte körben hungarocellel, csak a fotókat láttam róla, hát elég hülyén nézett ki, persze nem tudom ez mennyit ér, ha a teteje közben valamennyire szellőzik.


Nekem 90x35x60-as terráriumom van és nem szaki van benne, hanem egy gekkó, ezt 1db 50 Wattos piros infra lámpa fűti, és van mellette egy 15 Wattos repti glo hüllős lámpa. Ez így 28 fokos baloldalt. Jobb oldalt kb 25-26 inkább. De ha a lámpa belül lenne (mert én csak rátettem a tetejére kívülről) akkor szerintem sokkal melegebb lenne benne.


A gekkónak nem lehet beletenni, mert ő rámászik, viszont a szaki nem tud a falon mászni, neki talán be lehetne, de nem biztos. Meg kell kérdezni olyan embertől aki tartott már szakállas agámát.

2012. máj. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egynek elég lesz a "kisebb" főleg ha még fiatal egyedről van szó... Amúgy nem akarok hülyeséget mondani de ami kell az ennyi:

-Repti glo 10.0(napi ~10órát égjen és üvegen keresztül semmit nem használ) EZ KIBA*ZOTUL FONTOS hidd el nekem, sajnos ezért pusztult el az én agámám is, az én tudatlanságom miatt, fu de utálom magam ez miatt.:( Az a lényeg hogy ne kövesd el amit én, mert ezeknek nagyon kell ez a fénycső. Ebbe a terkóba egy 80cm-s csövet vennék. Ez pont jó bele a maradék 40-be pedig tennék egy infra lámpát. Nekem sun glo 75wattos volt neki. Direkt szakiknak való. Az égő alatt lesz kb 40fok a többi részen 30-35körül. Ez tökélletesen megfelel neki, ha fázik bemegy az ég alá ha melege van elmegy a terkó másik sarkába. Ha van egy fűtőköved a közepébe az csak használ.:) Az hogy meleg mennyire marad bent a terkóba függ attól, hogy üveg vagy bútor terkó. Az üveg egyértelműen jobban tartja a meleget.

Vettél már agámát? Ha még nemtudok nagyon szép makk egészséges állatokat. Ha érdekel írj privibe.:D

Hu sokat irtam, remélem segített.:)

Ja és a a válasz a kérdésedre. A szerintem annyira nem drága. A repti+sun glo egyutt kicsit több mint 100watt. 1000watt áram 50forint. Durván 2500havonta a fűtőkővel. De ez nem biztos lehet hülyeséget irtam.:D Nem tudom hogy kell ezt kiszámolni saját logika alapján volt.

2012. máj. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a segítséget! Az agámám még nincs meg, először teljesen tájékozódni akartam. Meg most érettségiztem, és meg akarom várni az egésznek a végét, tehát még nem aktuális. :)
2012. máj. 11. 10:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!