Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mennyire tud ragaszkodó lenni...

Mennyire tud ragaszkodó lenni egy szakállas agáma? Azon kívül hogy jól néz ki mi a jó a tartásában?

Figyelt kérdés
Nem azért kérdezem hogy márkit is megsértsek! Barátom nagyon szeretne egy szakállas agámát, szerinte biztos lehetne simogatni. De én az ilyen állatok tartását nem tartom túl jónak, mert valahogy olyan érzésem van, hogy csak szenvednek, mivel nem tudják szeretni a gazdájukat, úgyse érzik jól magukat, csak úgy vannak. Mi erről a véleményetek? Tévedek?
2012. ápr. 16. 19:45
 1/7 anonim ***** válasza:

az agamak,leguanok es varanuszok (legfokeppen a 2 utobbi)

intelligens hullok es ha nem is kell simogatni oket de van par erdekes video a jutubon !

2012. ápr. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi:d majd utána nézek. Azért jöhetnek még válaszok ha valakinek van tapasztalata:)
2012. ápr. 16. 20:24
 3/7 anonim válasza:
Nagyon barátságos, nyugodt állat. Még egy gyerek is hamar megtanulja a gondozását. Ugyanakkor fontos tudni, hogy az agáma - és a hasonlóan táplálkozó hüllők tartása mellett, el kell viselni a rovarokkal, - mint szabadulóművészekkel járó váratlan kellemetlenségeket is.
2012. ápr. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia,


A hüllők nem a ragaszkodásukról híresek, de ahogyan írták előttem, a szakik az intelligensebbek közé tartoznak, érdekes állatok, mozgékonyak, látványosak, aranyosak.

Abszolút kézhez szoktathatóak, a mi hímünk órákat is elülne a vállamon.

Ha valaki simogatható állatot akar venni, akkor valami szőrös emlőst szerezzen be, a hüllők nem adnak semmi visszajelzést, hogy szeretnek stb. (még akkor sem ha valaki ezt állítja)

Egyébként, ha az alap feltételei megvannak az állatnak, akkor sokáig a szoba díszei lehetnek. Egy agáma elég sok költséggel jár, nagy terráriumra van szükségük és rengeteget esznek. Igaz, nagyjából 2 éves korukra növényevők lesznek.

Tény, hogy nagyon sokan nem az állat, hanem a saját érdekeit veszik figyelembe (pénzügyileg főként), így biztos vagyok benne, hogy némely állat szenved a helyén, de ők viszonylag rövid időn belül megvadulnak vagy elpusztulnak.

Tehát meg kell nekik adni amire szükségük van, és gondozni kell őket, nem szabad elhanyagolni.


Szóval egy agáma szerethető állatka, érdeklődőek, nézelődnek, követik a mozgást, kézbe vehetőek. Én nagyon tudom ajánlani őket!

Nekünk is van most 2 felnőtt állat, és 6 kicsi. :-)


Bármi kérdés velük kapcsolatban, szívesen válaszolok, segítek.


Üdv!

2012. ápr. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen:)
2012. ápr. 18. 06:12
 6/7 anonim ***** válasza:
Ezek az állatok nagyon innteligensek.Az enyim amikor elmegyek a terráriuma előtt ki akar jönnö hogy simogassam.Vegyük például a kaméleont.Amior nyugodt,nem fél és jól érzi magát világoszöld a szine.Viszont amikor haragszik szinte fekete.Az én agámámnak is amikor nyugodt kifakul a szine amikor ideges viszont besötétül.
2012. máj. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi:)
2012. máj. 11. 12:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!