Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Tekitartásban érnék segítséget?

Tekitartásban érnék segítséget?

Figyelt kérdés

Most van egy 13 cm páncélhosszú sárgafülű ékszertekim akit egy 34x34-es akváriumban tartok egy kimászóval és egy vízmelegítővel 5 cm mély vízben. A napozást tudom neki biztosítani. Namost én olvastam olyanokat, hogy kell neki 15 cm mély víz meg kimászó. Nekem ez elég drasztikus, mert ehhez óriási akvárium kell. Nektek mi erről a tapasztalatotok? Ti hogy tartjátok a tekiteket?


Emellett van 2, szintén sárgafülű bébitekim, akiket 1 akváriumban tartok ami nagyjából 24x34-es, és 3,5 cm mély vízben vannak, szintén kimászóval, és egy vízmelegítővel.

Ti hogyan tartjátok a ti bébitekiteket?


Előre is köszi a válaszokért! :D



2012. máj. 22. 19:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

és akkora vízben hogy tud úszkálni a viziteknősöd??? Legalább Másfélszer olyan mély víz kell neki,mint a páncélja hossza.

Két tekim van egy 120literes akváriumban,kb 20cm mély vízben,szűrővel, melegítővel, kimászóval.

2012. máj. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%
ajándékozd el őket, kínzás amekkora medencében tartod...
2012. máj. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
ha ezeket az akvárium méreteket meg stb..-t komolyan írtál, akkor szerintem vidd őket az állatkertbe ott talán egy kicsit nagyobb helyük lenne.:S
2012. máj. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 AlanLoyd ***** válasza:
100%

Hi, nagyon kicsi helyen tarod azokat a tekiket. Alapból, ha hosszútávra tervezel velük, akkor legalább egy 100 literes terrárium kell nekik fűtővel, vizszűrővel, némi kisszemű kaviccsal az alján, illetve kimászóval. A vízmélység legalább a teki páncélvastagságának minimum a 2-3-szorosa kell hogy legyen, mert ha véletlen a hátára esik és nem tud visszafordulni, akkor könnyedén megfulladhat.

Egy 13 cm-es tekinek a 34x34 az kínzás. A kicsiknek meg a 24*34 arra elég, hogy az állatkereskedésből ideiglenessen hazaszállítsd. Ez olyan nekik, mintha téged beraknának egy 2*2-es szobába, hogy ezentúl itt kell élned a hátralevő életedet. Szerintem te sem lennél túl boldog, akkor gondolj bele, hogy a tekijeid mit érezhetnek.

Azt ajánlom, hogy mihamarabb szerezz be egy sokkal nagyobb terráriumot mindegyiknek, ha azt akarod, hogy hosszú és szép életük legyen.

2012. máj. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokért, de van ám egy nagyobb akváriumunk is ami jóval nagyobb ennél.
2012. máj. 23. 19:34
 6/8 A kérdező kommentje:
és most nézem, a kicsik akváriuma ennél nagyobb.
2012. máj. 23. 19:34
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
"de van ám egy nagyobb akváriumunk is"-és akkor mi a fenéért nem abban tartod azokat a szerencsétlen állatokat,akiknek a gazdájuk lettél????
2012. máj. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 peti4000 válasza:

Amikor úgy döntesz, hogy Te mostantól ilyen vagy olyan állatot tartasz jó, ha utánanézel, hogy mekkorára nő, mennyi ideig él, mekkora helyre van szüksége stb...

Elég nagyra meg tudnak nőni és bizony jó nagy akvárium kell nekik, pláne ha nem egyedül van.

Nekem kb 120 x 40 -es akváriumban van kettő, nagyjából 25 cm vízben.

Természetesen télen kell nekik fűtő és elengedhetetlen a víztisztító is.


Üdv

2012. dec. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!