Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Talált gőte, hazahoztam,...

Talált gőte, hazahoztam, tartásához kérnék segítséget. Kérdőjelnekszereplniekellakérdésedben?

Figyelt kérdés

[link] kb. így néz ki. Haverom pincéjében találtuk amikor takarítottunk, kérdéseim: Mivel etessem? Víz mennyi kell neki a terráriumba? Meleg igényes? Eszik fogságban?

Fontos lenne, mert nem igazán értek hozzájuk, köszönöm.:)


2011. aug. 8. 23:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
narancsos-pirosas a hasa és pöttyös?
2011. aug. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom a magyarországi gőték védettek, nem szabad fogságban tartani!

Miért kellett elhoznod onnan ahol találtad??

El fog pusztulni fogságban.

Vidd vissza ahonnan elhoztad, nem véletlenül volt ott.

2011. aug. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Takarították a pincét, gondolj bele, valószínűleg kerül oda valami. Mennyi esélye lenne szegény gőtének, ha kilapítja egy doboz vagy egy cipőtalp?


Kérdező, utána kellene nézni, hogy hol él, több esélye van az életre, ha természetes körülmények közé kerül, de a pincébe ne vidd vissza.

2011. aug. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Ő az? Ilyen?


[link]

2011. aug. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha igen (mármint pirosas-narancsos és fekete pöttyös a hasa) akkor tűzhasú göte. Nekünk kettő van itthon, ezek kétéltűek, tehát meg kell figyelned, hogy épp melyik szakaszában van. Vízben szeret lenni vagy inkább szárazföldön, ezt úgy tudod megtenni, hogy egy akváriumba kb. hüvelykujjnyi magasságig vizet teszel, majd teszel bele nagy köveket, de úgy, hogy a vízfelszínén túl lógjon, amire ki tud mászni, a kőre tedd először, ha belemászik a vízbe és ott úszkál is, akkor "vízi korszakát" éli. Nálunk sima csapvizet rakok bele, valami normál hőmérsékletű helyre tedd az akváriumot, nem kell fűteni ilyenkor sem hűteni a vizét. Nálunk mind a kettő mást-mást eszik, az egyik szeret vadászni, neki mozgó csontit dobunk a vízébe, vagy vékony gilisztát félbevágva (az is mozog-ez fontos, mert csak mozgó dolgokat esznek meg), a másik az kisebb ő vizibolhát eszik, de szúnyoglárvákat is megeszi (halkereskedőknél beszerezhető egy-egy adag) ezt szintén a vizébe öntöm és ő elkapkodja őket! A mieink története elég vicces! A kisfiam az udvaron egy bebetonozott elvágott vascsővet elkezdett feltölteni vízzel unalomból, majd ez a kis aranyos előbukkant, nagyon gyenge volt, valószínűleg nem tudott kimászni onnan, két hétig etetgette amikor elment nyaralni a mamájához és rámbízta, nem tudtam, hogy ezek ki tudnak mászni (tapadókorongos a lábuk) és nem volt a két hét alatt sem semmi az akvárium tetején nem mászott ki, na szóval elment a fiam nyaralni, etetgettem majd a harmadik napon eltűnt. Mire jött a fiam haza vettem neki egy másikat, hogy mert nem akartam szomorúságot okozni neki, egész Pestet bejártam mire találtam hasonló méretűt színűt de még így sem lett akkorák a lábacskái mint az eredetinek és a hasa is más pöttyözésű - mindenesetre azt mondtam neki, hogy ez a göte az a göte csak így átalakult mert pont egy hideg idős hét volt, alkalmazkodott, de rájött, hogy ez a gőte nem az ő kis gőtéje, de nem bánta, örült, hogy lett másik legalább. Majd rá két hétre elkezdte megint locsolgatni a vascsövet és mit ad isten, megint ott volt a mi kis szökevényünk. Szóval, így van mostmár kettő :)) Aranyosak nagyon! Én mindig is írtóztam az ilyen kis állatkáktól, de ezek aranyosak
2011. aug. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
JA, az előző vagyok van egy srác akinek van a neten egy blogja göte.hu néven, onnan tudunk mi is nagyon sok mindent róluk. Sok mindent tudnék még róluk írni, de én is csak onnan tudom azokat amiket írnék...nézz utána! Ne vidd vissza őket oda, szabadon engedésnek nem volna túl sok értelme,ha csak nem laksz valami kanális közelében
2011. aug. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, az utolsó nagyon sokat segített!! és igen, narancsos pöttyös a hasa. a pincébe nem viszem vissza, domestossal felmostunk, és felvettem mielőtt belekerült volna, buli lesz lent, nem fogom visszavinni, ha pedig esetleg nem akarna enni, elengedem a kertbe.
2011. aug. 8. 23:50
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Én vagyok a teleregényt írós, ne engedd el a kertbe, add le állatkereskedésbe (ingyen is akár), ha minden kötél szakad, azzal többet segítesz neki
2011. aug. 8. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Amilyen a hozzáállás a legtöbb állatkereskedésben, biztosan elpusztul, ha ők maguk nem tartanak gőtét. :(


Nagyon drukkolok nektek! :)

2011. aug. 9. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt tűzhasú gőtém régen 4db, volt egy 45 literes akvárium, az alján apró sóder volt, a közepén pedig kövekből csináltam nekik kimászót, az akvárium félig volt töltve vízzel, tehát ilyen 15cm magas víz volt benne, a tetejét lefedtem üveglappal és volt egy kis mini szűrő ami keverte a vizet. Volt egy polifoam darabka is benne úszó szigetnek, néha azon hajókáztak, napoztak.

Élő tubifexxel, meg szunyoglárvával etettem őket. A kaját a szájuk elé raktam csipesszel, aztán ha eléggé mozgott a kaja, akkor rámozdultak. És az egésznek a tetején meg volt egy lámpa. Aranyosak voltak, mini krokodilnak hívtam őket.


Aztán később elajándékoztuk egy ismerősnek, mert azt mondták kéne nekik valami olyan kisállat, amit nem kell sűrűn etetni és úgy gondoltam, hogy ez olyan, mert hiába adtam nekik kaját minden nap, akkor is csak heti 1x ettek. Pl amikor bezabáltak, utána napokig nem akartak enni általában, hiába tukmáltam rájuk a kaját. Aztán pár nap mulva megéheztek, akkor ettek megint. ilyen elég lassú volt az anyagcseréjük.

2011. aug. 9. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!