Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Szakálas agámák együttartása?...

Szakálas agámák együttartása? (többi lent)

Figyelt kérdés
Van 1 kb 1 éves nőstény szakállas agámám.Ugy döntöttem, hogy vennék neki 1 hímet.Ki is néztem neki 1 1.5 éveset.A kérdésem az, hogy tarhatnám-e együtt a 2 állatot?Nem lenne-e semmi gond belőle?(gondolok itt arra pl hogy megtámadják egymást, vagy valami)Előre is kösz a válaszokat!

2012. máj. 23. 20:19
 1/2 anonim ***** válasza:
Valahol mintha azt olvastam volna hogy csak a párzás idejére szokták őket egyberakni, gondolom mert támadják egymást, de lehet hogy az nem szakállas agáma volt hanem valami más.
2012. máj. 24. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia,


Csak párzás idejére szokták összetenni őket, mivel a hím megállás nélkül zaklatja a nőstényt.

Ilyenkor a nősti megtermékenyül, és az esetek 95%-ban elkezdődik a tojások "nevelgetése" a pocakban.

A hím ilyenkor sem áll le, pedig a nőstinek ilyenkor nyugira van szüksége. (Na meg sok kajára, vitaminra.)

Arról nem beszélve, hogy ha lerakta a tojásokat, a nősti megint tojásos lehet, lerakja, aztán megint tojásos... egészen addig, amíg le nem gyengül és el nem pusztul.

(+ ön-megtermékenyíteni is tudnak ha már legalább 1x pároztak.., szóval ha tenyészteni szeretnél, azt csak is életerős nőstivel szabad.)



A lényeg, hogy ha többet szeretnél 1 helyen tartani, akkor csak és kizárólag nőstényt vegyél! Fogadd meg, mert mi is majdnem elveszettünk egy nőstit annak idején. Senki nem mondta, hogy nem szabad őket együtt tartani. :-S

2012. máj. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!