Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mi baja a siklónak?

Mi baja a siklónak?

Figyelt kérdés

A minap találtam egy erdei siklót és nem nagyon mozgott. Az ember azt gondolná, hogy ha közeledsz egy kígyóhoz, akkor az elmegy, de ő ott maradt. Meg tudtam fogni. Szóval az a gond vele, hogy a fejétől olyan 2 centire van valami gikszer szerintem. Olyan mintha meg lenne dagadva és ott nem tud mozogni, a farka mozog, meg rám tekeredik, de középtájt szinte semmi mozgást nem végez. Mi lehet a baja?

15 L


2012. máj. 24. 19:18
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Itt van róla két kép, így talán érthetőbb a gondom.

[link]

[link]

2012. máj. 24. 19:27
 2/14 Mara Acoma ***** válasza:
Nem lehet, hogy kajált és emészt? Ha pl egy egész békuci van benne, nem csoda ha ,,dagadt-nak,, látszik :)
2012. máj. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

hol találtad? (település)sárga a hasa?

enni eszik? tud nyelni? mit adtál neki?

2012. máj. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
ilyen bátran fogdosod? nem harap?
2012. máj. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Arra én is gondoltam, hogy lehet, hogy emészt és azért, de egyre valószínűtlenebbnek tartom.

Pécs mellett, Hirden találtam egy ismerősomék háza előtt. A hasa sárga, de nem az az élénk sárga, olyan haloványka.

Nem eszik sajnos. Már itt van vasárnap óta, de semmi. Igazából eddig szöcskét próbáltam neki adni, de nem kellett neki. (annyira kicsi még, hogy mással nem mertem próbálkozni)

2012. máj. 24. 19:48
 6/14 anonim ***** válasza:
A kígyók nem napi szinten táplálkoznak, van amelyik hónapokat is kibír élelem nélkül. Nyilván nem a sikló. Sztem is az a duzzanat amit látsz, vmilyen kis állat, amit nem rég fogyasztott el. Sok idő kell mire egy test lebomlik. Azért sem éhes valószínűleg, mert most emészt. Nincs neki semmi baja, nem lesz semmi gond vele. Engedd el a szabadban. Vagy tartsd meg ha szeretnéd.
2012. máj. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy idő kell a lebontásához, és, hogy elég, ha egy héten egyszer kap enni(viszont attól, hogy emészt még tudnia kéne mozogni), de szerintem ez valami deformitás lehet. Azért aggódok, mert hallottam már olyanról, hogyha a gerinc deformálódik vagy valami rendellenesség lép fel, akár el is pusztulhat az állat. Ezek egyrésze még a tojásban történik, vagy a kikelés során, de van, hogy baleset által. És igazából egy kicsit borzosak a pikkelyei is ott, szóval szerintem megtaposhatták vagy valami.
2012. máj. 24. 20:26
 8/14 anonim ***** válasza:
Utobbi a legesélyesebb , vidd be a legkozelebbi állatkertbe,alatorvoshoz esetleg ha van ilyen hüllész , herpetológus ismerősöd , kb hány centis?
2012. máj. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Maximum 20-25 cm. Kicsi még nagyon.
2012. máj. 24. 21:37
 10/14 anonim ***** válasza:

Sytem akkor az egyértelmű hogz hibás hátgerincű . Szabadban

nem éli túl , probáld meg felnevelni , (csibét,egeret,kispatkányt eszik) kb. 150 cmüs re nő meg (de hosszú idő alatt) egy akváriumban tartsd , legyen benne faforgács , egy kis búvó hely, itató .Ja és egy (nem neonos)

iroasztali lámpa.

2012. máj. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!