Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Scheltopusik tenyésztőt...

Scheltopusik tenyésztőt ismertek erdélyben, vagy akárhol?

Figyelt kérdés
hallottam hogy sokan tartanak ophisaurus-t (magyarul páncélos seltopuzik , elterjedése dalmát tengerpart , görög szigetek és krími félsziget). esetleg igényel-e valami különösebb hozzáértést illetve felszerelést ?

2012. máj. 30. 21:21
1 2
 1/16 Antispecista ***** válasza:

Szia!


Multkor talalkoztam egy pancelos seltopuzikkal es mondta, h csupan bekenhagyast igenyel a sajat termeszetes kozegeben. Tenyesztest semmikeppen nem ker es azt is mondta, h nem arucikkent, majd valami kuloncnel haziallatkent szeretne leelni eletet, hanem szabadon, pont ugy ahogy az a bizonyos kulonc is kivanja leelni a sajatjat. Ha uzensz neki valamit atadom :-)

2012. máj. 31. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

:-) , ez igaz , de olvastam a neten hogy mennyire jó

háziállatnak , tehát nem a fejemből jött az ötlet.


[link]

2012. máj. 31. 20:02
 3/16 Antispecista ***** válasza:

:-) biztosra veszem, h a cikket egy ember irta es nem egy pancelos seltopuzik...

en vegan vagyok es antifajista - innen ez a "fura" szemszog. orulok, h nem durcaztal be a valaszomra. sok ember rogton beall vedekezobe amikor hozzam hasonlo szerzettel talalkozik :)

ha erdekel a tema ajanlom figyelmedbe ezt a filmet: [link] Joaquin Phoenix narraciojaval es Moby zenejevel. Alapmu!

Itt is sok hasznos infot talalsz kapcsolatban: [link]

2012. jún. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Mi az a fajizmus ? Amugy engemet is érdekel ,nagyon is állatvédő vagyok ,szelektíven gyűjtöm a hulladékot stb.

Csak a hússal nem tudok felhagyni . Olyan a vércsoportom is hogy , sok húst kell egyek :/ én ha egy hónapig vegán lennék akkor 10 kg-t ledobnák magamról ami az én 30 kg-omhoz végzetes lenne , az anyagcserém nagyon gyors , nagyon nehezen hízok , illetve a növényeket én pár óra alatt el s végzem , naponta 2 szer ürítek. gondolom ez utóbbi is hozzájárul.

2012. jún. 1. 15:49
 5/16 Antispecista ***** válasza:

Kerdesedre valaszolva idezem magamat :) egy masik honlaprol: A fajizmus (vagy speciesizmus, specizmus) fogalmát Richard D. Ryder pszichológus találta ki. Nagyon leegyszerűsítve annyit jelent, hogy úgy bánunk az állatokkal, mint ahogyan a rasszisták teszik azt egy más rasszhoz tartozóval, vagy például azok, akik lenézik a másik nemet.

"Embersovinizmusnak nevezem azt a széles körben elterjedt diszkriminációt, amely a rasszizmus egy fajtája, és az ember más fajokkal szemben alkalmazza. Ebben az esetben is a külső jegyekre alapozott előítéletekről van szó. Ha a másik egyed külsőleg különbözik tőlünk, erkölcsi normáink nem vonatkoznak rá. A rasszizmust ma a legtöbb értelmes és jóérzésű ember elítéli - logikus volna, ha akkor is elítélné, amikor más fajok ellen irányul. Az embersoviniszta, a rasszista, sőt, a szexista szemlélet vagy számításba sem veszi, vagy alábecsüli a diszkrimináció és a diszkriminált közötti hasonlóságot, és önző módon nincs tekintettel a jogfosztottak érdekeire és szenvedésére."

Richard D. Ryder

(itt is olvashatsz a temarol: [link] itt meg a kovetkezo lepes, ha tenni is szeretnel valamit: [link]


Ami a tobbit illeti: kicsit kavarod a dolgokat... :)

Mar az kisse ellentmondasos, h "nagyon is" allatvedonek :) titulalod magad - mikozben eszed oket, ezzel nyilvan hozzajarulva a megolesukhoz, es egy amugy szabadon elo allatot szeretnel otthon fogva tartani kedvtelesbol. Hat ezek nem epp allatbarat cselekedetek, gondolom ezt azert Te is belatod... :)


A szelektiv hulladek gyujtes nem ertem, hogy kerul ide. Derek dolog, csak hat az allatokhoz vajmi keves koze. Ugy latom Te is, mint sokan masok, kevered a kornyezetvedelmet az allatvedelemmel. Holott a ketto kozott nem kis kulonbseg van! A kornyezetvedoket addig erdekli egy bizonyos allat(faj) amig veszelyben van, aztan kesz. Ok a kornyezet reszekent, de csak az ember szamara felhasznalhato forraskent tekintenek az allatokra. Az allatvedok, antifajistak, veganok - mint hozzank hasonlo erzo lenyekre.


Remelem nem bantodsz meg, de amit a husevesrol es a vercsoportrol irsz egyszeruen butasag. Nem tudom honnan vetted ezt a vercsoport sztorit, de erdekes, hogy epp par hete volt itt egy kerdes a temaban. Ugy nez ki uj varosi legenda van szuletoben. :-D Ez amugy mar egy 50 evvel ezelott is felroppent, azota is barmi tudomanyos alapot nelkulozo teoria. Engedd meg, hogy egy magat hematologiai szakasszisztenskent alairo hozzaszolo kommentjet idezzem: "Ekkora baromságot régen hallottam..." :-D De, ha ez nem lenne eleg ime az ADA (American Dietetic Association, a vilag vezeto taplalkozastudomannyal foglalkozo szervezete) altal kiadott, az ujabb es ujabb kutatasok nyoman immar evtizedek ota idorol idore megerositett hivatalos allaspontjat osszegzo iras a temarol: [link] (a lenyeges reszlet tmagyarul: [link]

Szoval nyugodtan hagyd el az allati eredetu eteleket, semmi bajod nem lesz. Sot! (Termeszetesen - csakugy mint most, hogy hust eszel - akkor is ugyelj, hogy kiegyensulyozottan taplalkozz, kulonben konnyu lesz a vegansagra fogni barmit! :-) Ne csinalj ugy, mint egy srac aki egyszer ova intett a vegasagtol, mert hogy o mar kiprobalta es hat rosszul volt. Aztan kiderult, hogy a lelkem a hust sajttal potolta es hat azt zabalta utre... :-D Gabonafelek, zoldsegek, huvelyesek, gyumolcs, magvak, olajak. Ennel nem kell tobb egy egeszseges szervezetnek! Es igy mas erzo lenyt sem olunk meg :-))


Meg egy utolso janlas; en most talaltam ra a fajizmus utan kutakodva a neten: [link]

2012. jún. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

De mint már mondtam én nagyon le fogok fogyni a vagánságtól.

és ezt a vércsoportos sztorit meg a doki mondta.A másik meg az hogy én mint állatvédő (lehet hogy szinte csak a hüllőket védem de ...)nem a teheneket meg a deznyókat akarom megvédeni hanem a vadon élőket (bár igaz vaamennyire összefügg a 2 ) és a másik meg az hogy azzal hogy szelektíven gyűjtök azzal védem valamennyire az állatokat hisz mi komposztot csinálunk a szerves anyagokból és ezzel élőhelyet meg táplálékot biztosítok számos gerinctelennek és ezzel meg a kertünkben lévő (elég

nagy) fekete rigó populációt élelemmel látom el. mert gyakran láttam hogy akár 2-3 rigó pár egyszerre a komposztos láda körül forogtak. :)

2012. jún. 4. 14:36
 7/16 Antispecista ***** válasza:

Miert fogynal le a vegansagtol?! Szenhidrat, olajok, cukor - ez mind vegan...

Ami a dokit illeti: az orvostarsadalomban is sajnos elnek begyepesedett dogmak. A naprakesz dietologusok jol tudjak, hogy a vegan dieta nem, hogy veszelyes, de inkabb egeszsegesebb, mint a nem vegan. Ha meg haziorvosrol van szo, tehat nem egy szakorvosrol, akkor plane elhetnek benne idejetmult teves meggyozodesek. Mindenesetre nem en talalom ki az elmondottakat, hanem, ahogy az elozo linkekbol lattad a vilag vezeto taplalkozastudomanyi szervezete. Dontsd el kinek hiszel! :-)

Orulok, hogy bar szelektiven "veded" az allatokat azert Te is erzed, hogy nem lehet ily modon kategorizalni oket; a ketto osszefugg. Mindegyikuk erzo leny, ahogy Te meg en is, ergo nekik is jar a szabad elethez valo jog, mint nekunk.


Amit meg a komposztalasrol irsz, a gerinctelenekrol, meg a rigokrol - nagyon aranyos :)

Es bar a termeszetvedelem tovabbra sem egyenlo az allatvedelemmel, az allatfelszabaditassal, az antifajizmussal (ezeknek inkabb kozuk van az antirasszizmushoz es a tobbi jogvedelmi mozgalomhoz), amit irsz igaz.


Javaslom, hogy nezegesd a linkeket amiket kuldtem, mert ugy latom oszinten erdeklodsz a tema irant; szerintem sok erdekeset talalnal... :)

2012. jún. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Lenne egy kérdésem : ismersz-e úgymond kifejezetten specista

oldalt ? És a másik : éppeg azért kérdeztem hogy tenyésztőt

keresek , mivel nem kell menjek 500 km-t és innen erdélyből

és fogok egyet ukrajnában :D. Sztem hogyha nem a természetes élőhelyéről távolítod el az adott állatot akkor nincs probléma :)

2012. jún. 6. 16:44
 9/16 Antispecista ***** válasza:

...specista oldalt...? Ezt hogy erted...? Specista tarsadalomban elunk, ahol az a nezet dominal, hogy az allatok masodrendu elolenyek az emberhez kepest. Ilyen szempontbol nem nehez specista oldalakat talalni...

Te is specista vagy: elfogadhatonak talalod, hogy egy allatot tenyesszenek. Holott annak az allatnak az egesz elete rabsagban fog letelni. Hat ez nem sokkal jobb, mintha szabadon fogod be. Ha valoban szereted oket es foleg TISZTELED, akkor inkabb onkenteskedjel. Azzal csak jot tehetsz! :) Mondtad, hogy a hulloket nagyon szereted. En pl. tudok oyanokjrol akik amikor a varangyok vandorolnak, segitenek nekik atkelni a veszelyes utakon, ahol eluthetne oket az auto. :)

2012. jún. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
erről én is hallotam ,csak itt romániában magasról tojnak rájuk.ezért nincs itt semmi program.
2012. jún. 7. 21:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!