Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mit tarthatok ekkora terrárium...

Mit tarthatok ekkora terráriumban?

Figyelt kérdés
Van egy 30X14X17 cm-es akváriumom,de növényes akváriumom már van,ekkorában úgy se lehetne halat tartani.Milyen hüllőt,terráriumi állatot lehetne ekkora helyen tartani?Madárpókot nem engedik,nyílméregbékának úgy tudom,ez kicsi.Mi jöhet szóba?Emlőst sem szeretnék.
2012. jún. 13. 21:31
 1/6 anonim ***** válasza:

7 literbe nem tudok olyan kis hüllőt.


Tarthatnál benne artemia sórákot, annak szűrő nem kell, levegőztető sem, csak sós vízbe rakod (brakkvizbe) és zöld algát esznek, ha van sok fényed nő magától, de ha nincs akkor spirulina algatablettát porrátörsz és beszórod.


Bár vannak ilyen szárazföldi csigák, olyat láttam kis terráriumban, kis virágföld volt alul és úgy tartották, de azt nem tudom miféle csigák voltak azok.

2012. jún. 14. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
sztem török gekkót tudnál benne tartani.
2012. jún. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az egy 9-10 centis állat. Annál kisebbek a trpoicolotes fajok (5 cm), de nekik is túl kicsi. Azért is, mert nem tudod berendezni és rendesen megvilágítani. Kell egy hüllős UV-s lámpa, egy napozó lámpa. Csinálni egy meleg napozó köves részt és egy hűvösebb futkározó homokos területet. Kellenek bele kövek, itatótál, 1-2 pozsgás növény ami árnyékot vet, vagy műnövény is jó. Nekik van társasági életük, szeretnek többen együtt futkosni, felfedezni, bujkálni és még beszélgetni egymással. Ahhoz több hely kell.


Még a rövidfarkú törpekaméleon jutott eszembe, az is 5cm, egy hímet 2-3 nősténnyel lehet együtt tartani, és azok kevesebbet mozognak, csak csimpaszkodnak a fán, néha kicsit arrébbmennek, szobahőmérsékleten megvannak, de nekik is kell UV-s lámpa. Meg kellenek 2-5mm vékony faágak és azon pont ki is tudnának mászni. És ha veszel kettőt, szerintem összeverekednak ilyen kis helyen.


Egy 45 literes már alkalmas ezeknek a mini hüllőknek.


Vagy botsáska talán, de annak nem tudom mennyi hely kell.

2012. jún. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
57%
Vicces, hogy egy ekkora helyre egyáltalán mertek állatot ajánlani. Minden állatnak nagy hely kell. Ebben csak vegetálni lehet. A 45 literes is baromi kicsi. Egyszerűen nem vagytok normálisak.
2012. jún. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
sztem meg te nem nem vagy normalis ^^ , es nem ertesz a hullokhoz
2012. jún. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Tarts benne achát csigát :) nekem is van 1, én nagyon birom :D Olyan csúnya hogy már szép xd

Am a terráriumod szerintem elég neki csak takatd le a tetejét az enyém már tenyérnyi úgyhogy annyit zabál..4 naponta megeszik egy salátát :)

2012. szept. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!