Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Kínai Tűzhasú gőtét (Cynops...

Kínai Tűzhasú gőtét (Cynops orientalis) lehet Guppyval eggyütt tartani?

Figyelt kérdés

Mármint megférnek e egymás mellett, pl:nem eszik-e meg,nem bántják-e egmást...(a kisguppikat nem baj h megeszik)

Az akváriumom 25 literes, ugye ez elég nekik?

És még hogy le kell-e fedni az akváriumot, mert valahol azt írták hogy nem.( Bocsi a sok kérdésért de még kezdő vagyok..) előre is köszi a válaszokat



2012. jún. 23. 20:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem jó, mert a gőtének akvaterrárium kell, szóval egy akvárium félig vízzel, közepére egy nagy kővel, ami kilóg a vízből. A gőte a kőre kimegy napozni, néha meg bemegy úszkálni. Sokszor kint van a szárazon, de a bőre mindig nedves. Hogy ne száradjon ki a bőre, nagy páratartalom kell. Ahhoz hogy nagy legyen a páratartalom fedni kell az akváriumot. Meg amúgyis fedni kell, mert simán kimászik. A vizes hasával fel tud tapadni a saroknál és a lábaival tolja fel magát, így még 40cm magasra is felmászik ezt így az orrom előtt csinálta az egyik gőtém régen. Ahhoz hogy megcsinálj egy normális akvaterráriumot, legalább 40 literes akvárium kell, mert úgy még lesz benne kb 20 liter víz, és annyi kéne. A guppikat szerintem elkapja egyébként.
2012. jún. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! :)

Nekem már voltak Gőtéim (kb 9 éves voltam) és mind a három kimászott az első napon, mert nem fedtem le a terráriumukat :( pedig imádtam őket.. és ezért gondoltam h újra "gőtézni" fogok. van egy mésik, egy használaton kívüli 20 literes akváriumom.(valahol azt irták h 10 liter már elég egy egyednek )abba esetleg 1 gőtét lehet tenni(a kereskedésben is kb akkorában vannak 4 en) Köszi a gyors választ :)

2012. jún. 24. 10:43
 3/8 A kérdező kommentje:
*másik
2012. jún. 24. 10:43
 4/8 anonim ***** válasza:
Az akvaterráriumot le kell fedni,egyrészt a páratartalom kialakulása,másrészt a gőték kimászásának megakadályozása végett.A gőték (Nem mindegyik faj)csoportban érzik jól magukat,3 egyed alap.Egyedül ne számíts egészséges,hosszú életű,boldog gőtére.Három egyednek legalább egy 35l-es akvaterrárium szükséges,szárazfölddel(Az akvárium egyik végén magasabban told fel a homokot),növényekkel,kiülőkkel,és 15-20 cm mély vízzel.A vízbe ajánlatos szűrőt tenni,levegőztető nem muszáj.A gőték ugyan szeretik a tubifexet,de ez nem egészséges,mert a tubifex-el való etetés hízáshoz vezethet(Elzsírosodnak a belső szervel,az állat rövidesen elpusztul).Ehelyett vörös szúnyoglárvát ajánlok.Legegyszerűbb,ha rászoktatod őket a fagyasztott kajára,különben szaladgálhatsz a boltba élő kajáért,és a kikelő szúnyogok sem túl kívánatosak a házban.A szúnyoglárvának magasabb az ásványianyag-tartalma,és egészségesebb.HETENTE EGYSZER ADJ TUBIT!!!,a megfelelő fehérje-utánpótlás miatt.Az én gőtéim már csipeszből elveszik a fagyasztott szúnyoglárvát.Úgyhogy jó tartást!!! :)))
2012. jún. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nemtudom, én 4db gőtét tartottam együtt, azok jól meg voltak 45 literben. Volt kis úszúszigetük is polifoam lapból, azon tutajozott 3, néha egymásba gabajodva fetrengtek. A negyedik meg legtöbbször a vízben úszkált.
2012. jún. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én adtam nekik tubit meg szúnyoglárvát is, de jó ha heti egyszer, vagy max 2x ettek csak, és csipesszel a kőre raktam le közvetlen a szájuk elé a kaját.


Érdekes, hogy amik a vízbe estek szúnyoglárvák, azokat nem ették meg, hanem pár nap mulva abból a szunyik kikeltek és itt repkedtek a szobában. Szerencsére nem csíptek, elég satnya kis szúnyogok voltak.


Gyerekkorombe nekem is egy barátnőméknél voltak gőték, én is azért vettem, mert ott úgy tetszettek, de nekik nagy 250 literes Black mollys akváriumuk volt és ott volt kb 5 gőte, aztán ahogy mentünk haza suliból, mindig egy egy újabb gőtét láttunk kiszáradva az akvárium mellett. Kiugráltak és ott voltak körben a virágcserepekben :/

2012. jún. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válszokat :)megprőbálok beszerezni egy 45literes aksit :) azt kb meddig kell feltölteni vízzel? (mert azt hallottam hogy ha sok akk megfulladnak.)
2012. jún. 26. 09:57
 8/8 anonim ***** válasza:
A guppykal megvanak nekem is azokkal vannak ha nem tudsz szerezni nekik uszó szigetecskét akkor átokhínárt ültes,mert azokat imádják :D és azon tudnak napozni is.
2012. júl. 6. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!