Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Van 2 ékszerteknősöm hamarosan...

Anna210 kérdése:

Van 2 ékszerteknősöm hamarosan 1 évesek lesznek és nem nőnenek semmit! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Elég kicsi akváriumba tartom őket de hamarosan veszek egy újjat.Szerintetek ez megoldás?Vagy valami más a baj?

2012. jún. 26. 13:10
 1/8 anonim ***** válasza:
hacsak nem méred őket havonta centire, akkor szerintem a szemed csal meg... egyébként is marhaságot írnak akik azzal dicsednek, hogy 2-3 éves korukban már 15 cm-es teknőseik vannak... azok a teknősök soha nem lesznek hosszú életek... a teknősök lassan növő állatok, ha ugy tartod őket, ahogy kellene
2012. jún. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Mivel eteted őket??Gondolom valami tápértékmentes állateledeles boltban kapható szösszel.Persze ez most nem szemrehányás vagy valami ilyesmi.Félre ne érts,csak általában ezzel szokták elrontani.Nekem volt 5 tekim(de mivel kinőtték a kerti tavacskánkat)el kellett ajándékoznom őket :(

Az a helyzet, hogy én nyers hússal és hallal etettem őket!Állatorvos ajánlotta, mikor benőtt a kicsi tekim szeme,vitaminhiány.Persze kellet nekik vitamin is de az kb 100-200 ft volt az 50 darabos!Ezt is simán megették :) Úgy ettek, h nem győztem adni nekik :) Pedig naponta etettem őket.

Ajánlanám a húst és a halat.Amikor kint voltak a kerti tóban akkor egyszer madártetemeket találtunk vízcsere közben.Sztem a tekim kaphatta el.Innen is látszik, hogy szeretik a húst.

Remélem tudtam segíteni :)

2012. jún. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat általában boltban kapható száritot rákkal vagy egyéb vitaminos granulátumokkal szoktam őket etetni.Egyébként nekem a kisállatboltos mondta hogy azért nem nőnek mert nem megfelelő méret a terrárium.
2012. jún. 28. 11:18
 4/8 anonim ***** válasza:
nyers halat, májat, gilisztát, és csak természetes kajákat adj neki... a szárított halak, csak azért vannak, hogy minél több pénzt kicsikarjanak a kezdő állattartóktól....
2012. jún. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Lehet az étrend se a legjobb, de amúgy a hüllők tudnak valamilyen szinten alkalmazkodni az élőhelyükhöz (jelen esetben a terrárium méretéhez) és azért sem nőnek olyan gyorsan.
2012. jún. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Lilith1994 ***** válasza:
Ez én tekim idén lesz 16 éves. 15 cmes. Általában most már szárított rákot kap.
2012. júl. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
az én tekieim se nőnek pedig fagyasztott halat és hangyatojást esznek.
2012. júl. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 csibexke ***** válasza:

bizony a kis hely a probléma...... amugy ezeket a száritott szarokat max nasinak érdemes adni....


ez olyan mintha egy fizikai munkás chio chipsen élne :D


Halat nekik,mint a természetben.....

2012. júl. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!