Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Miért nem ettek a teknősök?

Miért nem ettek a teknősök?

Figyelt kérdés

Tavaly november óta egészen márciusig nem ettek semmit az ékszerteknőseim.

Azóta már esznek rendesen, minden másnap szoktam nekik adni.

Csak azt szeretném tudni, hogy a jövőben lesz még ilyen hogy pár hónapig nem esznek? És akkor ez most miért volt?



2012. júl. 8. 18:06
 1/5 anonim ***** válasza:
mert téli álmot aludnának, amiről nem nehéz őket leszoktatni, de fajtajellegükből kiindulva egészségesebbek lesznek, és főleg ellenállóbbak, mint az egész évben maximálisan mindent megkapó társaik...
2012. júl. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem az egyik 12 éves,a másik 10,minden évben ugyanezt csinálják,tökmind1 hány fok van a lakásban (télen is van 23-24 fok). Szerintem biztosan van egy biológiai órájuk,sajnos nálunk nincs hűvősebb rész ahol tényleg telelni tudnának,de így is alig mozdulnak,nem esznek,egész nap alszanak.Nyáron kerti tóban vannak,de az nem elég mély,nem merem kinthagyni őket,szerintem elpusztulnának.
2012. júl. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
* mármint télen nem hagyom a tóban őket,mert nem megfelelő a telelésre.
2012. júl. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Értem.

Akkor megnyugodtam.

Az enyémek 7 évesek.

És csak azért kérdeztem mert eddig nem csinálták ezt. (bár mondjuk azelőtt is télen mindig nagy ímmel-ámmal ették meg a kaját) Sokszor ki is kellett hálóval halásznom, mert alig ettek valamit. :S

2012. júl. 8. 18:17
 5/5 anonim ***** válasza:

Azért csinálták, mert már ivarérettek ami 7-8 évesen alakul ki és csak mostantól lehet teleltetni őket.

(Ha akarod)

2012. szept. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!