Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Miért harapdálja a hímteknősöm...

Farkas135 kérdése:

Miért harapdálja a hímteknősöm a nőstényteknősöm lábát?

Figyelt kérdés
Már 2 éve egy terráriumban tartom őket, de még soha nem harapdálták egymást max akkor, ha össze vesztek. Mostanra ez odáig fajult, hogy a hím teknősöm megcsonkította az első két lábát a nőstény teknősömnek... Nem tudom mi lehet a probléma.. Tiszta környezetben élnek, kaját meg kapnak eleget...

2012. júl. 18. 11:57
 1/3 anonim ***** válasza:
mekkora a terrárium? lehet kevés a hely, akkor megesik, hogy agresszívakká válnak fajtársaikkal szemben.
2012. júl. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy az a gond mivel elég nagy a terrárium...(60x30cm) Tudnak benne úszkálni is meg minden.. Van bent nekik egy nagy kő amire ki tudnak mászni, ha napozni akarnak. Ezt a követ beraktam elválasztó vonalnak, hogy, ha nem akar a nőstény teknős a hímmel lenni akkor át tudjon menni a másik oldalra... Ezt legtöbbször meg is csinálja, mert amióta ez az eset történt kicsit depressziós lett a nőstény teknős és nem keresi a másik társaságát. Lehetséges, hogy az etetéssel volt probléma, mert több helyen is azt olvastam, hogy ha már elég idősek akkor kb 4-5 naponta kell etetni őket kb 2x annyi kajával mint a nyak és fejhosszuk.. Pár hónapja kezdtem el így etetni őket és észre vettem, hogy a hím kicsit csipkedi a nőstény lábát (mintha össze vesztek volna).. Azt hittem, hogy ebből nem lesz semmi komoly dolog, de pár napja hallottam, hogy nagyon veszekednek és akkor vettem észre, hogy mind két elülső lábát megcsonkította a hím teknős.. Na ettől kezdve kipróbáltam azt, hogy sokkal több kaját adok nekik és azt vettem észre, hogy alább hagyott a harapdálás, de azért még néha oda dugja a nőstény lábához a fejét, mintha meg akarná harapni de nem csinál semmit.. Nem nagy teknősökről van szó.. snecikkel etetem őket jelenleg. Egy sneci nagysága kb a nyakuk és a fejük hosszának felel meg. Ebből adtam nekik most fejenként 4-5 db ot és így már egész nyugodtak...
2012. júl. 18. 15:16
 3/3 anonim ***** válasza:

Úristen...

Nézzél már utána, mekkora hely kell nekik...

[link]

2. fejezet.

2012. júl. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!