Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Elég a 23-24 fokos víz az...

Elég a 23-24 fokos víz az ékszerteknősöknek? Mekkora akvarium kell nekik? Mit kell tudni a tartásukról?

Figyelt kérdés
2012. júl. 19. 15:28
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Itt van néhány oldal olvasd el őket:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2012. júl. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Elég. Igazából 15 fokoz vízben is elvannak. A víz hőmérsékletével tudod szabályozni az aktivitásukat. Majd észre fogod venni, hogy elég sokat mozognak, kaparnak, kuruttyolnak, ha alacsony a víz hőmrséklete, akkor meg belassulnak, mivel hüllők. Legjobb ha nem is akváriumba, hanem terráriumba teszed őket, vagyis nem kell, hogymagas legyen az "akvárium" fala, mert ha magas, de alacsony a víz, akkor sokkal nagyobb bent a páratartalom. Mindenképpen biztosíts nekik egy száraz területet, ahova kitudnak menni dögleni. Én télen heti 1 alkalommal teszek főlé infra lámpát, hogy ez pótolja a napozását.Nyáron meg kiköltöztetem a kerti tóba. Néha nem árt ha kap húst, én halat szoktam neki adni, apróra vágva, de az sem baj, ha egy kicsit szenved vele, mellette meg szeretik a friss zöldséget saláta, paradicsom, paprika, uborka ...stb. Ha nincs víztisztítód, akkor 2-3 naponta cserélj vizet, elég ha veszel el belőle egy keveset és öntesz hozzá, hetente vagy nagyon max 2 hetente mindenképpen takarítsd ki az egészet ecetes vízzel (ez oldja a vízkövet).
2012. júl. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!