Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Miért hullajtja a teknősöm a...

Miért hullajtja a teknősöm a páncélját?

Figyelt kérdés
Van 2 ékszerteknősöm, már egy ideje nálam vannak, és az egyik teki elkezdte hullajtani a páncélját. Utánanéztem, és ez lehet betegség is, de nem látom jeleit. Még lehet az is, hogy hirtelen növés miatt, de a teknősnek pedig nő a páncélja vele együtt. Mi baja lehet? A vizüket takarítjük, és megfelelően gondozzuk őket.

2012. júl. 31. 15:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez ugyanaz, mint a kígyóknál, gyíkoknál meg egyéb hüllőknél a vedlés, csak a tekiknek nem egybe jön le, hanem darabokban, ilyen pikkej szerű izékben. Nincs semmi baj, ez természetes, csak nől. Egy idő után abbamarad,majd megint lesz egy ilyen periódus.
2012. júl. 31. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 gagamama ***** válasza:
Szia nyugalom az én teknősöm is hulajtota ahogy nő a páncélja is nő vele együtt és a régebbi páncéltetőt kicseréli egy újra szép lesz és csak egyszer csinálja meg.
2012. aug. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ;)
2012. aug. 8. 12:48
 4/6 Melmel ***** válasza:
kijavítanám az előttem hozzászólót, ez nem egyszer fordul elő. időről-időre fellevegősödik, majd leválik a páncél felső rétege. ez természetes növési folyamat. ha egy-egy rész szélei felválnak, óvatosan el lehet távolítani őket, de magától is leesik.
2012. aug. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Csak vedlik xDD nekem is ezt csinálja nyugi:3
2014. szept. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi, de azóta már eltelt 2 év :D
2014. szept. 30. 20:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!