Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mit tegyek hogy ne harapjanak...

Mit tegyek hogy ne harapjanak meg a teknőseim?

Figyelt kérdés

Múlt karácsonyra kaptam két ékszerteknőst. Nagyon meg is szerettem őket. Eddig nem is volt semmi gond, sokszor kézbe vettem őket és simogattam meg megengedtem hogy a földön is járhatnak. S mindig én vigyáztam a két teknősre. Eddig csak egyszer volt az hogy más valakire bíztuk őket, illetve hogy nyáron anyu volt velük. De most mikor visszajöttem a kisebbik, már kétszer megharapott. A nagyobb csak nyújtja a fejét és engedi hogy megsimogassam.

Tudok valamit tenni ez ellen? Mert még nem olyan nagyok, ezért mikor megharapott a kisebbik, csak éreztem nem fájt.



2012. aug. 5. 10:39
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Alapjában véve hüllők, és ragadozók, őket nem lehet úgy megszelídíteni, mint mondjuk egy macskát, vagy más emlőst.

Ösztönből harapnak reflexből, inkább az a ritkább, hogy a másikat meg tudod simogatni.


Mindig tiszta kézzel nyúlj hozzá, hogy csak a te saját szagodat érezze. Soha ne érezzen rajtad más szagot, főleg ne kaja szagot.

Ne lepd meg. Mindig úgy nyúlj hozzá, hogy fel tudjon készülni rá. Matass előtte, vagy zörögj egy kicsit, sokszor ijedtükben kapnak oda.

Ne legyél nagyon nyomulós. Ha látod, hogy már menne, ne tartsd vissza. Ha nem nagyon hagyja magát simogatni, ne erőltesd. Inkább azt érd el, hogy ő akarja a simogatást, ő közeledjen.

Hagyd magadon mászkálni, a meleget szeretik. Ha megnyugszik a közeledben, akkor próbálkozz a simogatással.

Ilyenkor nyáron, mikor nagyon felhevül, és régebb óta kint van, csurgathatsz a kezedről a fejére tiszta vizet.


De ne vedd a szívedre, ha nem sikerül. Ők ilyenek. A hüllőtartók ezt általában elfogadják.

Vannak olyan hüllők, akiknek maga a kézbevétel is akkora stresszt jelent, hogy képesek belehalni!

Tiszteletben kell tartani az állatok természetét.


Ha mégsem sikerülne kézhez szoktatni, akkor hátulról fogd majd meg, (de akkor se ijeszd meg) alul-felül megfogva a páncélját. Úgy nem tud megharapni, és nem tudja kirúgni magát a kezedből.

2012. aug. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm. :) Észben fogom tartani. :)
2012. aug. 5. 11:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!