Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Egy ékszerteknősnek milyen...

Egy ékszerteknősnek milyen környezeti feltételt biztosítsak?

Figyelt kérdés
Ma az unokatestvérem lehozta hozzám az ékszerteknősét, hogy vigyázzak rá, amíg nyaralnak, de csak annyit mondott, hogy 2 naponta adjak neki enni a kajájából. Azt szeretném tudni, hogy milyen környezetre van szüksége? Most bent van a lakásban, árnyékos helyen, esetleg vigyem ki egy kicsit a teraszra napozni, vagy majd akkor ha kicsit lehűlt a levegő? Sajnos elérni nem tudom őt, mert úgy ment nyaralni, hogy se telefon, se internet hozzáférés... segítsetek kérlek!
2012. aug. 6. 13:38
 1/4 szilvásgombóc válasza:
Hát igazából egy akváriumot keress aminek van teteje és a tetején legyen lámpa ha nincs az akváriumnak teteje akkor rakd ki a teraszra hogy napozhasson mert azt imádják. Az akvárium alját rakd tele pici kövecskékkel de ha az utcáról hozod akkor nagyo nagyon alaposan mosd meg!!!!! Amugy én az állatkereskedésből vett kavicsokat ajánlom mert ne ilyedj meg ha kavicsot fog enni mert az kell az emésztésének! Az akváriumba helyezz el egy akkora követ ami elég magas hogy a teteje kiérjen a vizből és elég széles hogy elférjen rajta a teknős mert azon a kövön fog napozni. A vizszint legyen akkora hogy a teknős kidughassa a fejét a vizből hogy levegőt tudjon venni. Ha van vizi hőmérőtök az nagyon jó mert mérjétek meg a víz hőmérsékletét hogy elég meleg legyen kb. 25C gok. Mert könnyen megfáznak! És csak akkor edd ki a teraszra ha tényleg melegvan legalább 25 fok fölött! És én az enyémeket minden nap etetem egyiknap uborát vagy almát kapnak másiknap halat vagy rákokat. Annyi ennit kell adni neki amekkora a feje ne adj többet mert ha elhízik beleszorul a páncéljába és meghal!!!!
2012. aug. 7. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :)
2012. aug. 7. 12:35
 3/4 anonim ***** válasza:
Az első hozzászóló minden mondatával egyet értek, kivéve az utolsót. Igen, tényleg annyit ajánlatos enni adni nekik, amekkora a fejük, de azért nem történik tragédia, ha többet esznek, csupán gyorsabban nőnek, tehát hamarabb kinövik az akváriumot. A páncélba nem tudnak beleszorulni, mert együtt nő velük. Ezt tapasztalatból mondom, egy év alatt rengeteget nőtt az egyik teknősöm, mert mindig felzabálta a többi elől a halat :D
2012. aug. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 szilvásgombóc válasza:
Hát nekem ezt tanácsolta vki már nem tom hogy ki de egyszertuletettem öket és hánytak és féltem hogy elhiznak de remélem akkor neked van igazad. :)
2012. aug. 8. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!