Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Nagyon rossz étrend ez 2 db...

Nagyon rossz étrend ez 2 db fél év körüli ékszerteknősnek?

Figyelt kérdés

hétfő: semmi

kedd: szárított rák, egyéb szárított cuccok

szerda: semmi VAGY szárított rák, egyéb szárított cuccok

csütörtök: semmi

péntek, szombat, vasárnap: fagyasztott kishal


eddig majdnem minden nap fagyasztott kishalat kaptak egy kis szárított rákkal (ebből csak egy-egy falatot), de sajnos szeptembertől nem tudok hátköznap foglalkozni velük és a családom hétfőtől csütörtökig csak 1-2 etetést vállal, azt is szárított kajákkal oldanák meg


nagyon rossz étrend lenne? ötletek? tapasztalatok?


2012. aug. 12. 23:21
1 2
 1/11 geobarbi ***** válasza:
100%
A szárított cuccokat el kellene felejteni teljesen, főleg fél éves ékszerteknősöknél. (ha nem akarod, hogy betegek legyenek) 100%-ban legyen fagyasztott hal az élelem. ha a szüleid képtelenek a teknősökre rászánni naponta/2naponta 5 percet, akkor ajándékozd el őket.
2012. aug. 12. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sajnos elpusztult száraz kaján a tekim.3 évig bírta, nem nőtt sehova, szemgyulladása lett, megpuhult a páncélja.Ez kb 15 éve volt már, még netem sem volt.Száraz kaját, hangyatojást stb javasoltak a kereskedésben, nem halat, azóta sokat tanultam róluk.Ha tényleg nem megoldott az etetés és a szüleid ne vállaják normálisan, elkéne ajándékozni vagy valahogy megoldani, hogy halat kapjon legalább heti 4-5x.
2012. aug. 13. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

nekem az állatorvos azt mondta h nem baj ha hetente 1x-2x nem halat kapnak és h nem kell minden nap etetni őket... ezért gondoltam erre a megoldásra...

így hetente 1x-2x kapnának szárítottat (szírátott rák, szív-mix és szárított hal keveréket) és 3x fagyasztott halat.. vagy ha jobban meg tudom oldani az órarendemet, akkor még plusz egy nap itthon leszek és akkor plusz 1 nap halat kapnának


én csak azt nem tudom h az nem árt-e nekik, h 3 nap kapnak, aztán 1 nap nem, aztán 1 nap megint és 2 nap nem...?

2012. aug. 13. 09:16
 4/11 geobarbi ***** válasza:
Nem akarom az állatorvosokat lebecsülni, vagy ilyesmi, de nagyon kevesen tudnak a hüllőkről megfelelő információkat adni. Hüllőszakértők szerint egy fél éves teknős még ehet naponta, csakis fagyasztott halat, amiben minden bennevan. A többi szárított vacok nem jó semmire, nincs tápanyagtartalma, olyan, mintha te csak chipset ennél(vagy még olyan sem). Ha megnézed az általad leírt rendet, látod, hogy hétfő semmi, kedd szárított cucc, azaz semmi, szerdán semmi, vagy semmi, csütörtök semmi, és egyedül péntek-szombat-vasárnap lenne megfelelő tápláléka. Ez egy 2-3 éves teknősnél tökéletes lenne, de egy fél évesnél még marhára nem az. Ha nem hiszed, járj utána. Vagy másik választás, hogy hagyod így a táplálékot, és 1 év múlva hordhatod a kedves állatorvosodhoz injekció kúrára a teknőst, aki hiánybeteg, nem növekszik, puha a páncélja, duzzadt a szeme, és stb.. A te döntésed.
2012. aug. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
igazad lehet...megpróbálom megoldani vhogy h legalább 1 nap halat kapjanak hétköznap (hétfőtől csütörtökig)
2012. aug. 13. 16:46
 6/11 geobarbi ***** válasza:
Mindenképpen. Igazán nem értem, hogy a szüleidnek miért ekkora fáradtság kivenni a kishalat, kitenni egy üres hamutálba 5 percre, majd bedobni nekik. Nem nagyobb fáradtság, mint a szárazat adni.
2012. aug. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
szét kell aprítani a kishalat és azt nem szeretik
2012. aug. 13. 20:05
 8/11 A kérdező kommentje:
de arra gondoltam h megaprítom előre és csak be kell nekik borítani
2012. aug. 13. 20:05
 9/11 geobarbi ***** válasza:
Hogyhogy szétaprítani? az összefagyott halakat? elég letörni egy darabot és ha kienged, a halak "elegedik" egymást. Egyben is meg tudja enni a teknős, majd szétcincálja magának.
2012. aug. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
tegyél neki a terkóba 1 hétre elég élő guppit úgy legalább a vadászösztöneit is kiélheti,+ csinálj a guppiknak búvóhelyet hogy ne habzsolja be 10 perc alatt az összeset, + vegyél díszhalasnál valami vizithínárt vagy ilyesmit, az nem rohad bele a vízbe, és abból a növényi tápanyagokat is megkapja...
2012. aug. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!