Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Igaz hogy ha gyakrabban...

Igaz hogy ha gyakrabban etetem a pitonomat akkor gyorsabban nő?

Figyelt kérdés
2012. aug. 15. 17:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
szerintem ez elég egyértelmű..
2012. aug. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ha egyértelmű lenne,nem Írtam volna ki a kérdést....Szóval,igaz-vagy nem??
2012. aug. 16. 17:24
 3/11 anonim ***** válasza:
a kígyókhoz konkrétan nem értek, de sok hüllőnél az átlagosnál gyakoribb etetésnél fejlődési rendellenességek léphetnek fel, amitől sok esetben tényleg nőnek hirtelen nagyot, de hamarabb el is pusztulnak...
2012. aug. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.azzszép... :((
2012. aug. 17. 13:43
 5/11 Nikol.T. válasza:
Szia! Az előttem szólóhoz hasonlóan én is azt mondhatom, hogy kígyóhoz konkrétan még nem volt szerencsém, de egyéb hüllőkhöz - kiemelten pld. a teknősökhöz, amelyek húst szintén aránylag lassan emésztenek - már annál inkább. Ehhez mérten pedig a válaszom, igen: gyakoribb etetéssel egy év alatt várhatóan akkorát fog nőni az állatod, mint előzőleg azt több év alatt tette volna meg. Persze, itt azért tudni kell, hogy még fejlődésben lévő állatról van-e szó, vagy sem - hiszen nyilván a fejlődésben lévőkre él ez a meghatásozás. (Ez még az akváriumi halakra is igaz: ha napjában kétszer keveset vagy egyszer kiadósan kapnak enni, hamar kinövik az akváriumot.) ... Másrészt: én eddig még soha nem tapasztaltam fejlődési rendellenességet a fejlődő korban kiadósan etetett állataimnál. Épp ellenkezőleg. Nagyra nőttek, masszívak és sokkal egészségesebbek lettek, mint amiket még anno - úgy 20 évvel ezelőtt kezdőként - csupán a hagyományos előírások szerint tettem. ... Sok sikert a pitonodhoz!
2012. aug. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

királypiton.

ja és a mérete: 45cm (körölbelül) :)

2012. aug. 18. 14:46
 7/11 anonim ***** válasza:
Azért csak óvatosan etetgessed. A kígyók opportunista evők. Azaz ha ételt lát, megeszi. Viszont érdemes rendesen csinálni a dolgot. Etetés-ürítés-pár nap szünet-etetés. Így nem fog elhízni a kígyód és nem is lesz semmi baja. A túletetés sem egészséges.
2012. aug. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 masni1 ***** válasza:

Válasz az eredeti kérdésre:

Nem nő gyorsabban. A 45 cm-esnek heti egy db élő egér kell. Se több se kevesebb. Ne bébiegeret adj neki, mert nem tanulja meg a fojtást, aztán ha nagy lesz, a nyulat is verheted agyon, hogy megegye. Ha "elmúlik" 60 cm, már csak két hetente adj neki 2-3 egeret egyszerre. Élőt!!! És ha csak kettőt eszik meg, a harmadikat vedd ki!!!

Ha nem eszi meg az egeret, vedd ki, mert biztosan vedleni fog a kígyó. Ha levedlett, csak másnap adj enni neki, mert a vedlésből erősödnie kell. Állandóan legyen friss vize!!!!! Nagyon fontos.

Ne siettesd a növését, mert felnőttként nagyon erős és irtó nehéz lesz. Nem lesz könnyű vele bánni.

Felnőttkorban havonta egyszer kapjon enni. És lehetőleg hagyd nyugalomban, mert a kígyóknak nagyon gyenge a szivük, egy ijedségtől el is pusztulhat.

Évente egyszer lássa állatorvos! Ha felnőtt, ne engedj hozzá közel más állatot, mert a kígyó nem szelidíthető, és a macskádat is kajának fogja nézni!

Sok sikert a tartáshoz!

2012. aug. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat ! :)
2012. aug. 23. 16:35
 10/11 anonim ***** válasza:
Masni1:Neked van kígyód?
2012. aug. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!