Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A könnyebb tisztítás érdekében...

A könnyebb tisztítás érdekében gondoltam rá, hogy nem tartok ezentúl aljzatot az akvaterrárium vizes részén, van annak bármi gyakorlati haszna a teki szempontjából?

Figyelt kérdés
arra gondoltam, hogy így a tisztítás csak vízleengedésből és törölgetésből állna, nem kéne a kavics mosogatásával is bajlódni állandóan...

2012. aug. 16. 19:44
 1/6 Melmel ***** válasza:
ha ékszertekiről van szó, az is elég ha 1-2 nagyobb követ teszel be neki, ezen koptathatja a szarukáváját (harapgálja).
2012. aug. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem tarajos teknőseim vannak, azok imádják túrni a kavicsot az alján, sokszor abba fekszenek bele.
2012. aug. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
hát én már túltettem magamat ezen, már nem érdekel, hogy ők szeretik e a kavicsukat túrni, én már nem szeretem a kavicsukat túrni, és inhalálni azt a bűzt amit 2 hét alatt beleprodukálnak... amúgy közben egy fórumon egy tanácsra a kis kavicsot lecseréltem nagyobb könnyen kiszedhető de mutatós kövekre, és egy mélyebb agyagtálat félig kavicsokkal, hogy azért turkálhassanak benne ha akarnak, de így én is kitudom szedni mosásra különösebb erőlködés nélkül:)
2012. aug. 17. 12:54
 4/6 geobarbi ***** válasza:
Ez jó ötlet. Jelenleg az én tekimnek sincs aljzat. Szereztem ugyan zúzott követ, de hiába mostam órákig, beopálosodott a vize tőle. Ha meglesz a 400 lityis akvárium neki, akkor szerintem megint beleteszek valamit, fehér márvány kavicsot. Azt már nem olyan könnyű 1 teknősnek beszennyezni, főleg, ha van hozzá jó szűrő, de kis akváriumban marad a pár nagyobb kő.
2012. aug. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát nekem furi ez a hozzászólásod,hogy már nem érdekel, hogy ők mit szeretnek,de ha meg tudod oldani másképp akkor rajta.

Nem tudom kinek a tekijei mit produkálnak,de az enyémeknek havonta takarítom az akváriumát és akkor sem büdös sem a víz,sem a kavics.

2012. aug. 19. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
hát akkor te igen szerencsés vagy, én a takarítás napján nem merem felhozni a barátnőmet, mert az egész lakás mocsárszagú volt, amúgy már 3 napja a nagy kavicsos megoldás üzemel, eddig úgy fest, beválik, ma reggel volt némi kaki és simán ki lehetett szúrni a nagy kövek között és le tudtam szívni onnan
2012. aug. 19. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!