Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mennyi idős korától lehet...

Mennyi idős korától lehet pároztatni egy teknőst?

Figyelt kérdés
Az én teknősöm nőstény, és elvileg, ha minden igaz, sárga fülű ékszerteknős! Kb. fél éves, az eladó szerint. A teknője egyébként pont 4cm-es, úgy, hogy a fejét és a farkát nem mértem bele. Mennyi idős korától tudom egy hímmel pároztatni?
2012. aug. 17. 16:19
 1/9 anonim ***** válasza:

Ööö, egy teknőst nem tudsz "pároztatni". Ez nem kutya. :)

Ha együtt élnek, akkor majd maguktól tudják, mit kell csinálni, de akkor sem biztos, hogy lesznek kisteknősök.

Nekem együtt van négy vörösfülű, párodosni is szoktak, tojást is raktak egyszer, de meg is ették. Kisteknősök nem voltak.

2012. aug. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
*párosodni
2012. aug. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

köszi, de igazából nem tudtam hogy fogalmazzak. :) gondoltam, hogy ez nem a megfelelő szó. XP

na mindegy is. a lényeg, hogy a barátnőmnél van a hím teki. esetleg azért gondoltam, hogy mikor lehet. egyébként neked hány cm-esek? vagy mennyi idősek neked? nekem fél éves, és 4cm-eres, ahogy már le is írtam nektek. köszi, habár én szeretnék tekiket. :) remélem sikerül. de sajna nincsen mellette hím. mikor lesznek ivarérettek? a barátnőmmel egy időben és egy helyen vettük őket. tehát egy terráriumból származnak. és egy boltból is. de remélem majd sikerül egyszer. :) szerinted nagy gond, ha nincs hőfokszabályzója? télre szeretnék egyet beszerezni neki. :)

2012. aug. 17. 17:03
 4/9 anonim ***** válasza:

Az enyémek már nagyok, olyan 20 centisek. A két idősebb 16, a két fiatalabb 11 éves.


Ahhoz, hogy kistekik legyenek, nagyon jó körülményeknek kell lenniük, ugyanis a tojást, ha nincs más, végső soron lerakják vízbe is, viszont akkor nem fognak kikelni, ugyanis ezeknek a tojásoknak mozdulatlanul kell maradniuk. Ha gurulnak, úsznak, ütődnek... azonnal tönkre is mennek.

Meg egyébként meg is eszik őket, ahogy az enyémek is tették.

A másik, hogy a tojásrakás nem is igazán jelent semmit, ugyanis van olyan, hogy megtermékenyítetlen tojást raknak.


A legrosszabb, ha úgy érzi, hogy nincs jó körülmény (homok), ilyenkor előfordul, hogy nem rakja le a tojásokat. Ettől meg tud betegedni, úgyhogy figyelni kell.


Amúgy az ivarérettségüket 8-10 éves korban érik el, úgyhogy még ráértek ezen aggódni. :) Ilyen picikék, mint a tieitek, abszolút gyerkőcnek számítanak még. :)


Itt olvashatsz kicsit róluk: [link]


Amíg ilyen kicsik, addig érdemes melegíteni nekik a vizüket - persze ez inkább télen fontosabb, hacsak nincs nálatok a lakásban akkor is olyan 26-27 fok. Később a 21-22 fokos szobahőmérséklet abszolút megfelelő nekik.

2012. aug. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
ivarérettség 8-10 év, a kistekikhez nagy kilépőre van szükség, ott megfelelő körülményeket kell kialakítani, a tojásrakás idejében folyamatosan figyelni amint lerakták a tojásokat, abban a pillanatban azokat a lehető legkevesebb mozgatással áthelyezni keltetőbe, itt 92%os páratartalomra van szükség, és 25-30fokra... ebben az esetben van esély a kistekikre... jah és ahhoz, hogy a párzásuk sikeres legyen, általában elengedhetetlen a teleltetés...
2012. aug. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

a teleltetésről mit kell tudnom?

rendben, a többit köszönöm :)

2012. aug. 20. 13:55
 7/9 anonim ***** válasza:
fogságba nem nagyon fog sikerülni:S
2012. aug. 23. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
de hátha, majd olyan 6-7 év múlva próbálkozok xdddddddd
2012. aug. 27. 11:07
 9/9 anonim ***** válasza:
nekünk is voltak teknőseink, úgy 6-7 évig, de egyszer se rakott tojást a lány teki.
2012. aug. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!